استفاده از شامپوهاي نامناسب، شايع ترين علت شكنندگي مو در كودكان است

۱۳۸۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۰۷ - کد خبر: 21269
استفاده از شامپوهاي نامناسب، شايع ترين علت شكنندگي مو در كودكان است
به گزارش سلامت نیوز دكتر بهروز باريك بين در گفت و گو با  ايرنا افزود: ترشحات غدد چربي ( موسوم به سباسه ) در كف سر كودكان قبل از بلوغ، ناكامل بوده، بنابراين موها در سن كودكي مستعد خشكي و شكنندگي است.
وي اضافه كرد: شامپوهاي خانواده براي موهاي معمولي تا چرب، موي سر كودكان را خشك مي كند. از اين رو،‌ توصيه مي شود كه از شامپوهاي مخصوص اطفال كه PH خنثي و شويندگي مناسبي براي اطفال دارند، استفاده شود.
وي خاطرنشان كرد: بستن موها به رغم تصورات رايج، عامل شكنندگي مو نيست و گرچه موهاي بلند بيشتر در معرض آسيبها قرار دارند اما كوتاهي مو تنها موجب كمتر شدن نيازهاي مو مي شود و در شكنندگي آن تاثير چنداني ندارد.
اين پزشك متخصص پوست و مو گفت: تغيير شيوه رفتاري و رعايت نكات عملي در سلامت مو، بهترين راهكار براي پيشگيري و درمان شكنندگي مو است.
باريك بين افزود: عوامل ژنتيكي نيز كه زمينه ساز آلرژي (به ويژه حساسيت هاي موسوم به آتوپيك) است، از ديگر عوامل ايجاد شكنندگي مو به شمار مي رود.
وي، شانه كردن بيش از حد موها، استفاده از مواد شيميايي و آرايشي مانند اكليل ، مصرف ژلهاي سر نامناسب، استفاده از سشوار و استحمام بيش از حد را از ديگر عوامل شكنندگي مو بيان كرد.
اين استاد دانشگاه با اشاره به اينكه شكنندگي مو در ميان زنان بيش از مردان شايع است، خاطرنشان كرد: رنگ ، مش، دكلره و استفاده از مواد آرايشي موجب خشكي بيش از حد و شكنندگي و آسيب ساقه مو مي شود.
باريك بين افزود: بهتر است درصورت رنگ كردن مو براي جلوگيري از شكنندگي از نرم كننده ها و پس از خشك كردن مو نيز از كرمهاي ترميم كننده ساقه مو به عنوان يك عامل محافظ مو استفاده شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.43526s, 19q