بادام مسکن است

۱۳۸۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۲۶ - کد خبر: 21277
بادام مسکن است
 به گزارش سلامت نیوز بادام حاوي مقادير زيادي از يك نوع اسيد آمينه موسوم به «آرجينين» است كه به آرامش عروق خوني كمك مي‌كند و گردش خون را بهبود مي‌بخشد، اما متخصصان مي‌گويند: حتي اگر مصرف هر روز بادام برايتان مقدور نيست، مي‌توانيد براي دريافت اين اسيد آمينه مفيد از خوردني‌هاي ديگري مثل لوبيا، ماهي آزاد و گندم استفاده كنيد.

به گزارش روزنامه‌ «سين چو» مرداني كه قصد دارند، توان جنسي خود را بهبود بخشند علاوه بر بادام و مصرف اين اسيد آمينه بايد چربي شكم خود را آب كرده و با ورزش كردن كلسترول خون خود را پايين بياورند. وجود اين ارتباط را متخصصان طب سنتي چيني هم تاكيد كردند. بادام در واقع يك منبع غذايي پرچرب است كه برخلاف ديگر غذاهاي چرب نه تنها براي سلامتي خطري ندارد، بلكه آن را تضمين مي‌كند.

به گزارش ايسنا، چربي موجود در بادام از جنس همان چربي است كه در روغن زيتون يافت مي‌شود و به همين خاطر به تاييد پزشكان براي سلامت قلب مفيد است. بادام مي‌تواند ميزان كلسترول بد خون را پايين آورده و خطر بروز امراض قلبي را كاهش دهد. بادام همچنين براي درمان زخم روده، مثانه و اسهال مفيد بوده و بادام بو داده براي معده مقوي است.

چغاله بادام هم لثه و ريشه دندان را تقويت مي‌كند و براي رفع خشكي دهان مفيد است. از سوي ديگر، دم كرده پوست قهوه‌اي رنگ مغز بادام، بهترين دارو براي تسكين درد و التهاب مجاري تنفسي است. روغن بادام هم خواب آور بوده و براي درمان بي‌خوابي موثر است.

بنابراين گزارش، بادام منبع غني از ويتامين D، منيزيم و پتاسيم است و مي‌تواند در محافظت از بدن در مقابل ابتلا به ديابت موثر باشد. يكي ديگر از ويژگي‌هاي بادام اين است كه نه تنها به كاهش وزن كمك مي‌كند، بلكه از بازگشت مجدد اضافه وزن جلوگيري مي‌نمايد.

روغن بادام شيرين به دليل خاصيت نرم كنندگي و ضدالتهاب در كرم‌ها و پمادها استفاده مي‌شود. براي رفع خارش پوست كودكان مبتلا به سرخك و مخملك هم روغن بادام را به تمام سطح بدن آنان مي‌مالند تا خارش را تسكين دهد. ماليدن روغن بادام روي پوست التهاب را رفع كرده و سوختگي را درمان مي‌كند. روغن بادام اگزما را هم برطرف مي‌كند.

متخصصان تغذيه مي‌گويند: پروتئين موجود در يك فنجان بادام از يك عدد تخم مرغ بيشتر است و خوردن آن در تامين پروتئين بدن نقش زيادي دارد. بادام با وجود حجم كم، انرژي زيادي توليد مي‌كند و از اين رو يك ميان وعده مناسب است.

به گزارش ايسنا، بادام داراي مواد مغذي فراواني است، اما چون سنگين و ديرهضم است، توصيه مي‌شود، در روز حداكثر10 عدد از آن مصرف شود كه براي سود رساندن به بدن كافي است و در مصرف آن نبايد افراط كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.73641s, 18q