عدم‌رسيدگي به گلو درد‌هاي چركي در كودكي منجر به بیماری قلبی در بزرگسالی میشود

۱۳۸۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۵۱ - کد خبر: 21283
عدم‌رسيدگي به گلو درد‌هاي چركي در كودكي  منجر به بیماری قلبی در بزرگسالی میشود
به گزارش سلامت نیوز محمد جواد زيبايي‌نژاد  اظهار داشت: عدم رسيدگي به گلو درد‌هاي چركي در كودكان منجر به بيماري‌هاي قلبي در بزرگسالي مي‌شود.

وي با بيان اينكه در دهه اول انقلاب گلودرد‌هاي چركي در بين كودكان بسيار زياد بود و به دليل عدم تشخيص و درمان به موقع، عارضه‌هاي قلبي نيز بيشتر شده بود، گفت: پس از 10 سال از بروز و عدم درمان گلودرد چركي، اين عارضه به صورت روماتيسم قلبي در بزرگسالي بروز پيدا مي‌كرد.

استاد دانشگاه علوم پزشكي شيراز در ادامه اين مطلب اضافه كرد: امروزه به دليل رعايت بهداشت و تشخيص به موقع گلودرد چركي و درمان آن در كودكان، بيماري ‌هاي قلبي در اين رابطه به پايين‌ترين حد رسيده است.

زيبايي‌نژاد تغذيه ناصحيح در دوران كودكي را منجر به چاقي در بزرگسالي دانست و افزود: علاوه بر اين، كم ‌تحركي، ضريب ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي را افزايش داده است.

رئيس مركز تحقيقات قلب و عروق شيرازدر گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»  در پايان خاطرنشان كرد: والدين و اولياء مدارس بايد ورزش را يكي از برنامه‌هاي اساسي براي كودكان در نظر بگيرند؛ اين امر از بروز بسياري از بيماري‌ها خصوصاَ بيماري‌هاي قلبي و عروقي در بزرگسالي جلوگيري مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.2313s, 18q