مصدوم را درسانحه تصادف حركت ندهيد

۱۳۸۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۹ - کد خبر: 21293
مصدوم را درسانحه تصادف حركت ندهيد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت دكترفرهاد رضواني،‌ معاون آموزشي اورژانس تهران ، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: اولين توصيه ما در هنگام وقوع تصادف درخواست اين است كه از ازدحام سر صحنه تصادفات خودداري شود زيرا سرنشين خودروهايي كه براي ديدن مصدوم و صحنه تصادف، در محل حادثه تجمع مي كنند رفت و آمد پليس و نيروهاي امدادي را مختل مي كنند.
وي ادامه داد :‌ افرادي كه مبادرت به كمك مي كنند حتماً بايد دوره هاي امداد و كمك هاي اوليه را گذرانده باشند و اگر نسبت به اين آموزش ها، ‌بي اطلاع هستند عاقلانه ترين كار اين است تا رسيدن اورژانس از تكان دادن مصدوم خودداري كنند و اجازه ندهند افراد غير متخصص به مصدوم دست بزنند.
دكتر رضواني افزود:‌ ممكن است مصدوم در اثر بريدگي و ضربه تصادف دچار خونريزي شده باشد، ‌اصلي ترين كار براي جلوگيري از خونريزي اين است كه بالاي محل خونريزي را با يك دستمال ببندند تا از خونريزي بيشتر جلوگيري شود.
وي تصريح كرد: در مواقعي كه مي توانند به فرد مصدوم كمك كنند،‌ اگر فرد كاهش سطح هوشياري داشته باشد وي را به پهلوي چپ بخوابانند زيرا  ‌خواباندن صاف مصدوم موجب عدم تنفس مصدوم شده و خطرناك است.
معاون آموزشي اورژانس تهران در پايان خاطر نشان كرد: اگر در صحنه تصادف امكان آتش سوزي وجود دارد فرد
حادثه ديده را به سرعت از محل حادثه به نقطه امني برسانند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.16778s, 18q