نوشيدن شير قبل از خواب شب برگشت معده را افزايش مي‌دهد

۱۳۸۹/۰۸/۲۹ - ۱۶:۱۹ - کد خبر: 21323
سلامت نیوز: يك متخصص تغذيه گفت: مصرف شكلات و كاكائو، نعناع و عرق نعناع، آب گوجه فرنگي، آب مركبات، غذاهاي پر ادويه و تند و نوشيدن شير قبل از خواب شب ريفلاكس معده را افزايش مي‌دهد.

سارا عابديني در گفت‌و‌گو با  فارس، افزود: بيماري ريفلاكس يا به اختصار GERD ناشي از برگشت محتويات معده و دئودنوم به داخل مري است.

وي گفت: علت بازگشت مكرر محتويات معده به مري در افراد مبتلا، اختلال در اسفنگتر تحتاني مري است كه مربوط به تونيسيته پايين اسفنگتر تحتاني مري مبتلايان نسبت به افراد طبيعي است. يا مشكل شايعتر در اين بيماران اين است كه اسفنگتر تحتاني مري در نبود بلع يا اتساع مري به وسيله مايعات ريفلاكس شده به طور گذرا شل مي‌شود.

رژيم درمان كلينيك نوانديشان تغذيه اضافه كرد: در بيماران مبتلا به ريفلاكس معده حذف اسيد از مري نسبت به افراد سالم با كفايت كمتري صورت مي‌گيرد و اسيد و پپسين معده نقش مهمي را در بيماريزايي ريفلاكس ايفا مي‌كنند و در بيماراني كه اسيد در محتويات ريفلاكس شده به مري آنها وجود ندارد، نمك‌هاي صفراوي و احتمالاً آنزيم‌هاي پانكراسي عامل بيماريزايي است.

عابديني گفت: مصرف شكلات و كاكائو، نعناع و عرق نعناع، پونه و سوسنبر، چاي، قهوه، نوشيدني‌هاي كولا دار، آب گوجه فرنگي، آب مركبات، غذاهاي پر ادويه و تند، نوشيدن شير قبل از خواب شب ريفلاكس معده را افزايش مي‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.3776s, 18q