وبا در هائيتي جان 1100 نفر را گرفته است

۱۳۸۹/۰۸/۳۰ - ۱۰:۳۷ - کد خبر: 21334
به گزارش سلامت نیوز به نقل از شبكه بي‌بي‌سي، همزمان با گسترش درگيري‌ها در هائيتي در اعتراض به حضور نيروهاي سازمان ملل در اين كشور، ادموند مولين سخنگوي اين نيروها از ادامه اعتراضات در اين كشور انتقاد كرد و اين رفتار را غير مسئولانه دانست.

سخنگوي نيروهاي سازمان ملل در هائيتي مدعي شد كه اين سازمان در تلاش است تا اوضاع را در اين كشور آرام كند و جلوي شيوع وبا در اين كشور را بگيرد.

اين شبكه با اشاره به اينكه مردم هائيتي نيروهاي سازمان ملل را عامل شيوع وبا در اين كشور مي‌دانند، تاكيد كرد كه كاركنان نپالي سازمان ملل عامل شيوع بيماري وبا در هائيتي بوده‌اند.

همچنين علاوه بر پايتخت ديگر شهرهاي هائيتي را نيز خشونت فراگرفته و پليس در درگيري‌هاي روز گذشته مجبور به استفاده از گاز اشك‌آور شد.

بنا بر اعلام بي‌بي سي عربي در درگيري‌هاي روز گذشته بين مردم با نيروهاي سازمان ملل و پليس اين كشور 2 تن كشته شدند، اين در حالي است كه وبا در هائيتي تاكنون منجر به مرگ 1100 تن در اين كشور شده است.

تظاهركنندگان كه نيرو‌هاي سازمان ملل را عامل شيوع وبا در اين كشور مي‌دانند با پرتاب سنگ به سوي خودروي آنها، خواستار خروج اين نيرو‌ها از هائيتي شدند.

شهروندان هائيتي براي چهارمين روز متوالي با تجمع در خيابان‌هاي شهر پرتوپرنس پايتخت اين كشور نسبت به حضور نيرو‌هاي سازمان ملل در هائيتي اعتراض كردند.

بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده چكه كردن فاضلاب محل اسكان نيرو‌هاي نپالي سازمان ملل در يكي از رود‌خانه‌هاي اصلي هائيتي عامل شيوع وبا در اين كشور بوده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.46256s, 18q