خدمات درمان تصادفي‌ها در بيمارستان خصوصي با تعرفه دولتي محاسبه مي‌شود

۱۳۸۹/۰۸/۳۰ - ۱۱:۵۶ - کد خبر: 21342
به گزار شسلامت نیوز حسن امامي رضوي در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: به علت تآخير 6 ماهه بيمه‌هاي تجاري در پرداخت هزينه درمان رايگان تصادفي‌ها، در پرداخت اين هزينه‌ها به بيمارستان‌ها مشكل داريم اما هنوز نگذاشته‌ايم خللي در ارائه خدمات رايگان به تصادفي‌ها در بيمارستان‌هاي دولتي به وجود آيد.

وي ادامه داد: مطابق قانون بيمه‌هاي شخص ثالث بايد معادل 10 درصد حق بيمه را براي درمان رايگان تصادفي‌ها دريافت و به حساب وزارت بهداشت واريز كنند اما هميشه اين كار با يك تأخير 6 ماهه صورت مي‌گيرد، اين بيمه‌ها تا پايان سال گذشته 180 ميليارد تومان بابت پرداخت هزينه درمان رايگان تصادفي‌ها به وزارت بهداشت بدهي داشتند كه بخشي از آن را امسال پرداخت كردند.

وي گفت: طي امسال بيمه‌هاي تجاري حدود 80 تا 90 ميليارد تومان از بدهي سال گذشته خود را پرداخت كردند اما با اضافه شدن مطالبات امسال وزارت بهداشت از اين بيمه‌ها هم اكنون نيز حدود 180 ميليارد تومان از اين بيمه‌ها بابت هزينه درمان رايگان تصادفي‌ها طلب داريم.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود:‌ سالانه بيش از 20 هزار تصادفي در كشور جان خود را از دست مي‌دهند و ده‌ها برابر اين تعداد مجروح مي‌شوند كه نيازمند خدمات اورژانسي، بستري و جراحي و خدمات بعدي از جمله درمان‌هاي ارتوپدي بعد از درمان اوليه اوليه هستند كه هزينه زيادي را به وزارت بهداشت تحميل مي‌كند.

امامي رضوي اضافه كرد: وزارت بهداشت با وجود پرداخت با تأخير اين هزينه‌ها از سوي بيمه‌هاي تجاري تاكنون نگذاشته است خللي در ارائه خدمات رايگان به بيماران تصادفي در بيمارستان‌هاي دولتي ارائه شود اما در صورتي كه اين بيماران به بيمارستان‌هاي خصوصي ارجاع شوند، وزارت بهداشت معادل تعرفه دولتي هزينه اين بيماران را پرداخت مي‌كند و ما به التفاوت آن تا تعرفه بيمارستان خصوصي بايد از سوي خود بيماران پرداخت شود.

وي گفت: توصيه ما براي جلوگيري از بروز مشكل براي بيماران اين است كه حتي المقدور بعد از تصادف به بيمارستان خصوصي مراجعه نكنند و اگر به هر دليلي اين اتفاق افتاد بيمارستان خصوصي موظف است بعد از ارائه خدمات اورژانسي و پايدار شدن علايم حياتي بيمار موضوع هزينه‌ها را با وي درميان بگذارد تا بيمار بتواند به موقع به بيمارستان دولتي منتقل شود و متحمل پرداخت هزينه اضافه نشود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.78892s, 18q