استفاده از ليزر براي از بين بردن چربي‌هاي زائد رو به افزايش است

۱۳۸۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۰۵ - کد خبر: 21352
استفاده از ليزر براي از بين بردن چربي‌هاي زائد رو به افزايش است
سلامت نیوز: دبير علمي پنجمين همايش ساليانه انجمن پزشکي ليزري ايران گفت: استفاده از ليزر در حوزه‌هاي پزشکي از رشد قابل توجهي برخوردار بوده به طوري که استفاده از ليزر براي از بين بردن چربي‌هاي زائد افزايش دارد.

به گزارش ايسنا، دکتر ماهرخ دائمي گفت: ساليان درازي از استفاده ليزر در حوزه‌هاي صنايع و پزشکي مي گذرد. در کشور ما نيز ساليان طولاني از استفاده ليزر بخصوص در چشم پزشکي گذشته و امروزه در بيشتر حوزه‌هاي پزشکي از اين وسيله استفاده مي‌شود.

دبيرعلمي اين همايش اظهار داشت: با پيشرفت استفاده از ليزر در حوزه پزشکي امروزه براي درمان بيماري‌هاي پوستي مانند از بين بردن موهاي زائد، لکه‌ها، اثرات جراحي‌ها، جوش‌ها و غيره استفاده مي‌شود و همينطور در زير شاخه‌هاي بيماري‌هاي داخلي مانند درد در مفاصل و غيره به کار مي‌رود.

وي ادامه داد: کاربرد ليزر در پزشکي روز به روز در حال افزايش است به طوري که امروزه براي از بين بردن چربي‌هاي اضافه نيز از ليزر بهره مي‌گيرند.

دکتر دائمي يادآور شد: براي از بين بردن چربي‌هاي زائد از دو روش استفاده مي‌کنند که در روش اول اشعه از روي بدن و لايه‌هاي چربي تابانده مي‌شود ولي در روش دوم اشعه از راه فيبر و ايجاد سوراخ کوچکي به صورت لاپارسکوپي مستقيم به چربي وارد شده و آن را از بين مي‌برد.

دکتر دائمي در رابطه با عوارض ليزرها اظهار داشت: ليزرها از نظر ايمني به چهار کلاس تقسيم مي‌شوند که ليزرهاي کلاس يک هيچ عارضه‌اي ندارند.

وي گفت: استفاده از ليزرهاي کلاس دو بر روي پوست هيچ عارضه‌اي ندارد ولي صدماتي را بر روي چشم ايجاد مي‌کند در صورتي که اگر فردي به طور مستقيم نگاه کند دچار آسيب ديدگي و سوختگي چشم خواهد شد.

دائمي ادامه داد: بالا رفتن کلاسهاي ليزرها به ترتيب احتمال سوختگي را افزايش داده و در نهايت موجب سوختگي شديد پوستي مي‌شوند.

وي در پايان خاطرنشان کرد: تاکنون افرادي که دوره کوتاه آشنايي با ليزر را گذرانده بودند خدمات درمان ليزري ارائه مي دادند در حالي که در سيستم امروزي براي کاهش عوارض، افرادي که دوره‌هاي خاص استفاده از ليزر را گذرانده باشند بايد اين درمان‌ها را ارائه دهند و اميدواريم که مسوولين به اين امر توجه کرده و راهکارهايي براي آن پيدا کنند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت اينترنتي www.iran-laser.com و يا با شماره تلفن 22859367 تماس حاصل فرمايند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35304s, 18q