بيمارستان‌ها مراجعات ناشي از مشروبات الكلي را به پليس اعلام كنند

۱۳۸۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۴ - کد خبر: 21353
بيمارستان‌ها مراجعات ناشي از مشروبات الكلي را به پليس اعلام كنند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سردار حسين ساجدي‌نيا در نشست خبري كه صبح امروز (يكشنبه) در پليس آگاهي تهران بزرگ برگزار شد، اظهار كرد: ماموران نيروي انتظامي از طريق برخي اقدامات اطلاعاتي با خبر شدند كه كالاهاي قاچاق زيادي از جمله مشروبات الكلي بصورت كلان از مرزهاي غربي كشور وارد خاك ايران شده است.

وي با بيان اينكه با اقدامات و هماهنگي‌هاي صورت گرفته با ماموران نيروي انتظامي در استانهاي غرب كشور و مرزبانان غرب ده باند توزيع‌كننده كلان مشروبات الكلي متلاشي شد، گفت: رييس باند كه نقش هدايت كننده توزيع مشروبات الكلي در داخل كشور را نيز ايفا مي‌كرد شناسايي و دستگير شد.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ افزود: متهمان در اعترافات اوليه اعلام كردند كه هنگامي كه مشروبات الكلي را از سرشاخه باند تحويل مي‌گرفتند هيچ مبلغي بابت دريافت انواع مشروبات الكلي پرداخت نمي‌كردند بلكه در توافقاتي هنگامي كه آنان مي‌توانستند اين مشروبات الكلي را در سطح كشور به فروش برسانند پول آنها را مي‌گرفتند.

به گفته ساجدي‌نيا با توجه به اين شيوه زيركانه توزيع مشروبات الكلي احتمال مي‌رود كه استكبار جهاني در توزيع انواع مشروبات الكلي در داخل كشور دست داشته باشد.

وي با بيان اينكه گمرك جمهوري اسلامي ايران بيش از 12 ميليارد تومان جريمه براي قسمتي از مشروبات الكلي وارده در نظر گرفته شده است، گفت: در حال حاضر دستگيري ديگر عوامل اين باند‌ها كه در 10 استان كشور مستقر هستند در دستور كار ماموران نيروي انتظامي قرار دارد.

ساجدي نيا افزود: اميدوار هستيم سيستم قضايي كشور برخورد لازم با وارد كنندگان و قاچاقچيان اين گونه مشروبات الكلي را داشته باشد.

وي با اعلام اين خبر كه برخي افراد سودجو در حال توليد برخي از مشروبات الكلي با استفاده از الكل صنعتي هستند، گفت: بر اساس اطلاعات واصله برخي از افراد سودجو در مجموعه استان تهران دست به توليد مشروبات الكلي زده‌اند كه در توليد مشروبات از الكل صنعتي استفاده مي‌كنند.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ گفت: استفاده از الكل صنعتي در مشروبات الكلي سبب ايجاد كوري و مسموميت مي‌شود.

 بيمارستان‌ها مسموميت و نابينايي ناشي از مصرف مشروبات الكلي را به پليس گزارش كنند

به گفته ساجدي‌ نيا، نيروي انتظامي به تمام بيمارستان‌ها اعلام كرده است كه درصورت پذيرش افراد بيماري كه به دليل مصرف مشروبات الكلي بينايي خود را از دست داده يا مسموم شده‌اند سريعا مراتب را به پليس اطلاع دهند تا پليس در پيگيري‌ها بتواند عوامل توزيع كننده و توليد كننده اين گونه مشروبات الكلي را شناسايي و دستگير كند.

وي گفت‌: رهبر اين باند ملقب به «سلطان عثماني» اهل يكي از شهرهاي غرب كشور هدايت قاچاق اين مشروبات الكلي را بر عهده داشته است.

به گفته ساجدي‌نيا، 10 باند توزيع كننده مشروبات الكلي شناسايي و منهدم و همچنين بيش از 80 نفر دستگير شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.12014s, 18q