تلاش جهانی برای کاهش لذت سیگار کشیدن

۱۳۸۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۲ - کد خبر: 21375
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین در ملاقات سازمان سلامت جهانی که در روز شنبه هفته جاری برگزار شد تعدادی از مسوولان بلند پایه پیشنهاد دادند جزئیاتی در عهدنامه کنترل تنباکو که به امضای 171 کشور جهان رسیده است اضافه شود تا به این ترتیب میزان مصرف محصولات دخانی در جهان کم‌تر شود.
مخاطب اصلی این اصلاحا،ت صنایع تولید سیگار و محصولات دخانی هستند. یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه مقامات سلامت محدود کردن افزودنی‌هایی به سیگار هستند که طعم سیگار را را بهبود بخشیده و به این ترتیب مصرف کنندگان این محصولات را تشویق به استفاده بیش‌تر از آن‌ها می‌کند.
از دیگر اقدامات در این زمینه می‌توان به وضع مالیات‌های سنگین‌تر برای محصولات دخانی، ایجاد مزارع جایگزین برای محصولات دخانی و تجدید نظر در مورد قوانین ساخت و توزیع سیگارهای الکترونیکی بدون دود را اشاره کرد.
تاماسانکا دنیس سلکو که در ملاقات سازمان سلامت جهانی شرکت داشته است در این باره گفت: ما می‌توانیم از این کنفرانس استفاده کرده و آن را به رده‌های بالاتری برسانیم. سیگار یکی از مهم‌ترین قاتلان بشر است و درصد قابل توجهی از بیماری‌های جهان در اثر مصرف سیگار به وجود می‌آیند.
این در حالی است که سازمان بین‌المللی تنباکو از ایجاد محدودیت برای اضافه کردن افزودنی‌ها به سیگار انتقاد کرده و معتقد است می‌تواند از بعضی جهات به صنایع و کشاورزان فعال در این زمینه خسارت وارد کند و در عین حال تاثیر چندانی در میزان تولید نخواهد داشت.
مقامات جهانی هم‌چنین توصیه می‌کنند بحث آموزش و افزایش آگاهی‌ها در مورد خطرات سیگار کشیدن جدی‌تر گرفته شود.
از سال 1999 تا کنون بیش از 51 میلیون نفر در سراسر جهان در اثر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با مصرف سیگار جان خود را از دست داده‌اند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.49742s, 18q