فعاليت بيش از 17 هزار خانه بهداشت در كشور

۱۳۸۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 21386
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري فارس از عسلويه، عليرضا مصداقي‌نيا عصر يك‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تقويت وضعيت بهداشتي درماني در تمام استان‌هاي كشور در دستور كار وزارت بهداشت قرار دارد و هم‌اكنون عزمي جزم براي ارتقاي شاخص‌هاي بهداشتي در كشور مشاهده مي‌شود.
وي افزود: تمام تلاش وزارت بهداشت براي رضايتمندي مردم به ويژه در مناطق محروم صرف شده است و اميدوار هستيم كاري كنيم كه شاهد رضايت مردم در سراسر كشور باشيم.
معاون وزير بهداشت از فعاليت بيش از 17 هزار خانه بهداشت در كشور خبر داد و خاطرنشان كرد: وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دستور داده كه تا پايان سال جشن تكميل خانه‌هاي بهداشت در سراسر كشور برگزار شود و از همه روساي دانشگاه‌هاي استان‌ها انتظار داريم كه در اين راستا تلاش كنند تا بتوانيم در موعد مقرر نسبت به برپايي اين جشن اقدام كنيم.
مصداقي‌نيا تصريح كرد: بر اساس آمارهاي موجود، به نظر مي‌رسد بيشتر استان‌ها در حال تكميل خانه‌هاي بهداشت هستند و البته بيش از 2 هزار خانه بهداشت ديگر بايد در كشور احداث شود تا به آمار مورد نظر دست پيدا كنيم.
وي افزود: البته شبكه بهداشتي نياز به ساخت تعداد بيشتري خانه بهداشت دارد زيرا برخي از اين خانه‌هاي بهداشت در دوران‌هاي قديم احداث شده‌اند و به دليل فرسودگي كارايي لازم را ندارند و در مناطقي كه امكانات وجود دارد نسبت به تغييرات اساسي و تعميرات ساختمان اين مراكز اقدام شده است.
اين مقام مسئول در ادامه با اشاره به اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها و تاثير اين طرح بر خدمات بهداشتي و درماني بيان داشت: اجراي اين طرح، ممكن است در برخي از نرخ‌هاي خدماتي در زمينه بهداشت و درمان تأثيرگذار باشد و هم‌اكنون در حال بررسي‌هاي كارشناسانه در اين زمينه هستيم تا كمترين فشار بر مردم وارد شود و بتوانيم بهترين و باكيفيت‌ترين خدمات بهداشتي درماني را با هزينه مناسب به مردم عرضه كنيم.
مصداقي‌نيا افزود: تمام توان و انرژي خود را براي بهبود خدمات بهداشتي درماني به كار گرفته‌ايم و انتظار داريم كه در استان‌ها نيز اين امر به شكل مناسب رعايت شود تا مردم بدون دغدغه به مراكز بهداشتي مراجعه كنند.
وي در ادامه با اشاره به طرح پزشك خانواده در سطح كشور گفت: اجراي طرح پزشك خانواده از بهترين و مثمرثمرترين اقدامات است و اگر بتوانيم اين طرح را با موفقيت اجرا كنيم، بسياري از مشكلات درماني و بهداشتي رفع مي‌شود.
معاون وزير بهداشت اضافه كرد: تلاش داريم تا طرح پزشك خانواده را در تمام شهرهاي داراي جمعيت 50 تا 100 هزار نفر راه‌اندازي كنيم و اميدوار هستيم بدون مشكل و با همكاري ساير دستگاه‌ها و با تعامل و همكاري مردم بتوانيم از عهده اجراي درست و به موقع اين طرح برآييم.
مصداقي‌نيا خاطرنشان كرد: براي موفقيت در بخش بهداشت و درمان بايد همه دست به دست هم بدهيم و با كار مضاعف و با استفاده از تمام پتانسيل‌هاي موجود براي دسترسي به موفقيت حركت كنيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14449s, 18q