يوگا استرس را دور مي‌کنند

۱۳۸۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۲۹ - کد خبر: 21397
يوگا استرس را دور مي‌کنند
به گزارش سلامت نیوز کتايون کيخواه آريا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا- منطقه سيستان و بلوچستان، افزود: بيماري‌هاي شايع عصر کنوني مانند بيماري‌هاي قلبي، فشار خون بالا، اضطراب و افسردگي به شدت تحت تاثير استرس هستند و يوگا مي‌تواند در روند درمان آن نتايج پرباري داشته باشد.

وي خاطرنشان کرد: نقش يوگا در عکس‌العمل‌هاي توام با استرس به اثبات رسيده و شکي در آن نيست. به همين دليل امروزه بسياري از پزشکان توصيه مي کنند که بيماران حتي‌الامکان يوگا انجام دهند.

اين مربي يوگا در ادامه گفت: مطالعات متعدد نشان داده که يوگا تاثيرات خوب و مثبتي در سطوح رواني دارد زيرا که ذاتاً ريلکس کننده است و ماهيچه ها را تقويت مي کند، انعطاف پذيري را زياد مي کند و ظرفيت دستگاه تنفس را بالا مي برد.

وي افزود: يوگا مي تواند نقش مهمي در کاهش استرس داشته باشد و بيشتر اين استرس است که باعث درد و عدم توانايي بيمار براي انجام کارهايش است و درمان با يوگا مي تواند يک درمان مکمل و لذت بخش براي بيماران باشد.

کيخواه آريا اظهار داشت: با توجه به اينکه يوگا يک شاخه علمي است که در ابعاد گسترده اي مي تواند به سلامتي عمومي مردم کمک کند البته لازم است که مربيان اين رشته نيز آموزش‌هاي لازم و کافي را بگذرانند تا با اطلاعات ناقص و غلط به سلامت مردم خدشه و آسيب وارد نکنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39761s, 18q