توليدكنندگان بازي با موضوع پيشگيري از اعتياد، حمايت مالي مي‌شوند

۱۳۸۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۴۵ - کد خبر: 21406
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري فارس، «طاها طاهري» در گفت‌وگو با كميته اطلاع رساني نخستين جشنواره و نمايشگاه بازي‌هاي رايانه‌اي تهران با بيان اينكه امروزه تاثير بازي‌هاي رايانه‌اي در انتقال مفاهيم بر هيچ كس پوشيده نيست، افزود: بهره گيري از بازي‌هاي رايانه‌اي براي پيشگيري از اعتياد، در زير فصل برنامه‌هاي آموزشي و در بخش انتقال مفاهيم ستاد مبارزه با مواد مخدر پيش بيني شده است.
اين مقام مسوول در ستاد مبارزه با مواد مخدر با بيان اينكه، ستاد در حمايت از توليدكنندگان بازي‌هاي رايانه‌اي با موضوع پيشگيري از اعتياد، هيچ محدوديتي ندارد، اضافه كرد: هر فرد يا شركتي كه براي فعاليت در اين حوزه آماده باشد و به ستاد مراجعه كند، ستاد مبارزه با مواد مخدر پس از بررسي پيشنهادها، كمال همكاري را خواهد داشت.
طاهري تأكيد كرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر در همكاري با نهادها و سازمان‌هاي متخصص مانند بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي، مشكلي ندارد و از همكاري با اين نهادها براي توليد بازي رايانه‌اي با موضوع پيشگيري از اعتياد استقبال مي‌كند.
جانشين دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصريح كرد: بازي‌هاي رايانه‌اي به عنوان رسانه‌اي جديد، از تأثيرگذاري بسياري بر روي قشر كودك و نوجوان برخوردار است و همين امر يكي از دلايل اصلي ورود ستاد مبارزه با مواد مخدر به اين عرصه و حمايت از توليدات است.
طاهري ادامه داد: رويكرد ستاد مبارزه با مواد مخدر، همواره يك رويكرد فرهنگي بوده است و بر اين اساس، حمايت از بازي هاي رايانه اي با موضوع پيشگيري از اعتياد، در دستور كار اين ستاد قرار دارد.
وي همچنين درباره برپايي نمايشگاهي مستقل براي بازي‌هاي رايانه‌اي گفت: به طور حتم، اختصاص يك نمايشگاه و جشنواره مستقل به بازي‌هاي رايانه‌اي، ضمن آشنايي بيشتر قشر كودك و نوجوان با توليدات داخلي، موجب افزايش انگيزه توليدكنندگان نيز مي شود.
جانشين دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصريح كرد: در صورتي كه كه نمايشگاه بازي‌هاي رايانه‌اي به صورت بين‌المللي برگزار شود، ضمن آشنايي توليدكنندگان خارجي با ظرفيت هاي داخلي، موجب تبادل تجربيات مي‌شود.
نخستين جشنواره و نمايشگاه بازي‌هاي رايانه‌اي تهران توسط بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي امسال در دو بخش برگزار خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.65333s, 18q