اجراي طرح توانمندسازي تحصيلي و رواني دانش‌آموزان سوم راهنمايي و اول متوسطه

۱۳۸۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۵۱ - کد خبر: 21411
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در اين طرح كه از سوي دفتر مشاوره‌ تربيتي معاونت پرورشي و تربيت‌بدني وزارت آموزش و پرورش اجرا مي‌شود، از ميان تمام مناطق آموزشي در هر استان، مناطقي كه مشكلات تحصيلي و رواني ـ رفتاري بيشتري نسبت به جمعيت دانش‌آموزي در پايه اول دوره متوسطه و سوم راهنمايي داشته باشند، تحت پوشش اين طرح قرار مي‌گيرند.

مدت زمان آموزش براي دانش‌آموزان در اين طرح، 12 جلسه 90 دقيقه‌اي است كه در ساعات غيررسمي و با ميانگين تعداد 35 دانش‌آموز در هر كلاس اجرا مي‌شود.

در اين طرح، دانش‌آموزان با مهارت‌هاي رواني ـ رفتاري از قبيل مهارت‌هاي ارتباطي، حل مسئله و تصميم‌گيري، مهارت‌هاي جرئت‌ورزي، مقابله با استرس، تفكر نقادانه و خلّاق همچنين نقش باورها و ارزش‌هاي ديني در تأمين بهداشت روان آشنا مي‌شوند.

بر اساس اين گزارش، در بخش مهارت‌هاي تحصيلي نيز دانش‌آموزان مهارت‌هايي همچون تمركز حواس، برنامه‌ريزي تحصيلي، روش‌هاي ايجاد انگيزه، مديريت زمان و روش‌هاي مطالعه را فرا مي‌گيرند.

اين طرح با هدف آسيب‌شناسي مشكلات تحصيلي دانش‌آموزان و برنامه‌ريزي در جهت حل آن، افزايش سطح سلامت رواني دانش‌آموزان، خانواده‌ها و كاركنان مدارس همچنين بهبود بخشيدن به وضعيت تحصيلي و درسي دانش‌آموزان از طريق افزايش سطح سلامت روان در مدارس كشور اجرا مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23725s, 18q