مردم تهران امروز و فردا خودروهاي خود را بيرون نياورند

۱۳۸۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 21427
مردم تهران امروز و فردا خودروهاي خود را بيرون نياورند
سلامت نیوز: معاون بهداشتي وزير بهداشت گفت: با توجه به خطرات بالاي آلودگي هوا براي سلامت مردم توصيه اكيد ما به مردم تهران اين است كه امروز و فردا خودروهاي خود را بيرون نياورند و كمك كنند تا اين روزها را كه با آلودگي شديد هوا مواجه هستيم به سلامت پشت سر بگذاريم.

عليرضا مصداقي‌نيا در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: وضعيت آلودگي هواي تهران نگران كننده است. توصيه ما به مردم اين است كه تا جاي ممكن در خانه بمانند و از خانه خارج نشوند و اين توصيه به خصوص براي بيماران قلبي، تنفسي، ريوي و افراد مسن جدي‌تر است.

معاون وزير بهداشت ادامه داد: درخواست ديگر بنده از مردم اين است كه امروز و فردا خودروهاي خود را از خانه بيرون نياورند و هر چه مي‌توانند كمتر از از خودروهاي شخصي استفاده كنند و همكاري كنند تا اين اوضاع را كه تشديد آن واقعاً براي سلامت مردم و بيماران خطرناك است پشت سر بگذاريم.

وي گفت: علت بروز آلودگي هوا شرايطي است كه به آ‌ن اينورژن يا پديده وارونگي هوا مي‌گوييم و به همين علت امكان تهويه و تخليه هواي آلوده وجود ندارد و همين امر باعث بروز اين مشكلات شده است.

مصداقي نيا در پاسخ به اين پرسش كه آيا در اين روزها با افزايش موارد بيماري و مراجعه مردم به مراكز درماني مواجه هستيم يا نه گفت: به صورت مشخص نمي‌توانم بگويم افزايش مراجعه داريم يا نه اما لازم است اين موضوع را رصد و اعلام كنيم ولي به طور طبيعي افرادي كه دچار بيماري‌هاي زمينه‌اي هستند مانند بيماران خاص، بيماران قلبي،‌تنفسي و افراد مسن در اين شرايط بيماريشان تشديد مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98992s, 18q