متاسفانه توليدکنندگان محصولات آرايشي از واحد ارزيابي باليني اين مرکزاستقبال نمي‌كنند

۱۳۸۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۷ - کد خبر: 21433
متاسفانه توليدکنندگان محصولات آرايشي از واحد ارزيابي باليني اين مرکزاستقبال نمي‌كنند
سلامت نیوز:رئيس مرکز آموزش و پژوهش پوست و جذام با انتقاد از عدم استقبال توليد کنندگان محصولات آرايشي از واحد ارزيابي باليني محصولات آرايشي اين مرکز گفت: توجه بيشتر آنها نيازمند نظارت وزارت بهداشت است.

دکتر يحيي دولتي فوق تخصص پوست و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با ايسنا منطقه علوم پزشکي تهران، در رابطه با آزمايشگاه تعيين کيفيت محصولات آرايشي بهداشتي اظهار داشت: اين واحد مربوط به مرکز آموزش و پژوهش پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکي تهران است و به عنوان يک نهاد دولتي و دانشگاهي فعاليت مي‌کند اما متاسفانه مورد استقبال واقع نشده است.

وي افزود: اين واحد در حدود يک سال است که با حضور اساتيد دانشگاهي فعاليت مي‌کند اما شايد به دليل عدم آشنايي توليد کنندگان محصولات آرايشي از آن استقبال نشده است.

دکتر دولتي با بيان اين که خشکي پوست، بروز اگزما و حساسيت‌هاي موضعي تنها بخشي از عوارض محصولات آرايشي تقلبي است، گفت: براي جلوگيري از بروز اين عوارض وجود چنين مراکزي ضروري است.

وي در بيان ويژگي‌هاي كاربرد اين روش‌ها گفت: غير تهاجمي (بدون عوارض) بودن، قابليت اندازه گيري، حساسيت به بهبودي خفيف و غيرقابل مشاهده، قابليت تكرار و كسب نتايج يكسان و مشاهده و ارزيابي اعضاي بدن زنده از جمله ويژگي‌هاي اين آزمايشگاه است.

اين فوق تخصص پوست در پايان بر نظارت هرچه بيشتر وزارت بهداشت بر توليدات آرايشي بهداشتي تاکيد و اظهار داشت: با توجه بيشتر اين نهاد و سوق دادن توليدات به سمت ارزيابي در آينده شاهد حذف مواد آرايشي نامرغوب و کاهش عوارض آنها خواهيم بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.17586s, 18q