برخي آسيب‌ديدگان فك و صورت با 100 عمل جراحي هم بهبود نمي‌يابند

۱۳۸۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۸ - کد خبر: 21436
برخي آسيب‌ديدگان فك و صورت با 100 عمل جراحي هم بهبود نمي‌يابند
سلامت نیوز:عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي ـ درماني شهيد بهشتي گفت: در برخي مواقع صدمه‌ديدگان فك و صورت حتي با 100 عمل جراحي نيز بهبود نمي‌يابند.

عبدالجليل كلانتر هرمزي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: آسيب‌ها و صدمات فك و صورت همانند ديگر عوارض و آسيب‌هاي جسمي كه در تصادفات يا عدم رعايت موارد ايمني اتفاق مي‌افتد، مي‌تواند مشكلات عديده‌اي از جمله مشكلات مالي و روحي را براي فرد آسيب‌ديده ايجاد كند.

وي افزود: پيشگيري بهترين روش براي جلوگيري از صدمات فك و صورت است زيرا با وجود امكانات و پيشرفت‌هاي جراحي پلاستيك در كشور ممكن است در برخي صدمات فك و صورت وضعيت فرد آسيب‌ديده با انجام حتي 100عمل جراحي نيز به حالت اول بازنگردد.

كلانتر هرمزي با بيان اينكه زمان‌ درمان صدمات فك و صورت، طولاني بوده و اين قبيل درمان‌ها هزينه‌بر است، گفت: رعايت اصول ايمني از جمله بستن كمربند ايمني در خودروها، استفاده از كلاه ايمني توسط راكبان موتورسيكلت‌ها و بهره بردن از وسايل ايمني در زمان ورزش كردن مي‌تواند در پيشگيري از صدمات فك و صورت بسيار تأثيرگزار باشد.

وي با اشاره به آخرين سمينار جراحي‌هاي فك و صورت كه در بيمارستان 15 رداد بر گزار شد، اضافه كرد: در اين سمينار آخرين وضعيت صدمات فك و صورت در كشور بررسي و جديد‌ترين روش‌هاي جراحي نيز توسط پزشكان فوق تخصص‌ در اين رشته تشريح و ارائه شد.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي خاطرنشان كرد: بر اساس آخرين آمارها و بررسي‌هاي صورت گرفته توسط جراحان كشور، مصدومان فك و صورت در ايران از شديد‌ترين آسيب‌ديدگان بر اثر جراحات سنگين در حوادث به حساب مي‌آيند

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.25282s, 19q