دندانپزشكان درباره مواد ترميمي جديد آزاد كننده فلورايد آموزش مي‌بينند

۱۳۸۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۴۸ - کد خبر: 21438
دندانپزشكان درباره مواد ترميمي جديد آزاد كننده فلورايد آموزش مي‌بينند
سلامت نیوز: رئيس هيئت مديره انجمن متخصصين دندانپزشكان ترميمي ايران از آموزش دندانپزشكان كشور با متد و مواد ترميمي جديد آزاد كننده فلورايد در دندان براي پيشگيري از پوسيدگي‌هاي دندان خبر داد.

مهيار شهبازي مقدم در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بيشترين مشكل دندان‌هاي مردم جهان پوسيدگي است و پوسيدگي شايع‌ترين بيماري كنوني افراد بشر محسوب مي‌شود.

وي افزود: پوسيدگي در ايران نيز به نسبت به برخي كشورهاي ديگر پايين و نسبت به برخي كشورها ديگر بالاست و اين مسئله بستگي دارد به اينكه چقدر در جامعه براي پيشگيري و بهداشت دندان كار شده باشد و مسلماً هر چقدر بيشتر كار شده باشد درصد پوسيدگي دندان در جامعه نيز پايين مي‌آيد.

شهبازي مقدم با اشاره به اينكه درمان و تجهيزات ترميم پوسيدگي‌هاي دنداني در ايران در سطح بسيار بالايي قرار دارد، گفت: در جهان دندانپزشكي ايران از جمله كشورهاي مطرح‌ محسوب مي‌شود و در ايران نيز از آخرين روش‌ها، متد و مواد دنداپزشكي استفاده مي‌شود.

وي تصريح كرد: كنترل مصرف مواد قندي اصلي‌ترين عاملي است كه مي‌تواند دندان‌ را از پوسيدگي‌‌ها محفوظ نگه دارد و استفاده از نخ دندان و مسواك نيز باعث جلوگيري از درصد بسياري از پوسيدگي‌ها مي‌شود.

شهبازي مقدم افزود: در حال حاضر با پيشرفت متد جديد، مواد ترميمي فوق‌العاده‌اي براي پيشگيري و ترميم دندان‌ها و پيشگيري از پوسيدگي دندان وجود دارد كه اين متد به دندانپزشكان كشور آموزش داده مي‌شود.

وي گفت: اين مواد اكنون در دسترس دندانپزشكان است و تكنيك‌هاي استفاده از آن نيز در ايران آموزش داده مي‌شود و اميدواريم دندانپزشكان با بهره‌گيري از اين روش‌ها و اين مواد سطح بهداشت جامعه را ارتقاء دهند.

شهبازي مقدم به دستاوردهاي دهمين كنگره متخصصان ترميمي ايران اشاره كرد و افزود: ‌آخرين تكنولوژي، متد و مواد دندانپزشكي كه در جهان مورد استفاده قرار مي‌گيرد در اين كنگره براي دندانپزشكان كشور براي ارتقاء سطح علمي و عملي آنان ارائه شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18986s, 18q