استرس دوران كودكي موجب تشنج در بزرگسالي مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 21439
سلامت نیوز:عضو انجمن روانپزشكان ايران گفت: استرس دوران كودكي موجب ابتلا به اختلالات تبديلي مانند تشنج و بي حسي اندامي در بزرگسالي مي‌شود.

به گزارش  فارس، غلامرضا حاجتي امروز در بيست و هفتمين كنگره سالانه انجمن علمي روانپزشكان ايران در بيمارستان ميلاد برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اختلالات تبديلي بيماري‌ است كه با علائم مغزي مانند تشنج، فلج و بي‌حسي اندام ها خود را نشان مي‌دهد و معمولاً در معاينات و بررسي‌هاي معمولي نورولوژيك هيچ يافته‌اي از خود بروز نمي‌دهند.

وي افزود: به نظر مي‌رسد اين بيماري به علت تعارضات ذهن ناخودآگاه ايجاد مي‌شود كه يك قرن قبل پزشكان و روانپزشكان آن را بر اساس رفع تعارضات ذهن ناخودآگاه و استرس‌ها درمان مي‌كردند.

اين روانپزشك تصريح كرد: در اين بيماري بيمار نسبت به ايجاد علائم آگاه نيست و مي‌توان گفت استرس‌هايي كه از دوران كودكي براي فرد ايجاد مي‌شود مي‌تواند اين بيماري را ايجاد كند.

حاجتي تصريح كرد: حدود 9 تا 30 در 100 هزار نفر در جامعه عمومي و يك سوم مراجعان كلينيك هاي نورولوژيك و بستري بيمارستان هاي اعصاب و روان به علت ابتلا به اين عارضه است.

وي اضافه كرد: اين بيماري زمينه ژنتيك هم دارد و بايد گفت كه پيشگيري خاص ندارد و فقط بايد از ايجاد استرس‌هاي دوران كودكي و بزرگسالي جلوگيري كرد و به نوعي نحوه مقابله با استرس‌ها را از دوران كودكي به كودكان ياد داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.89284s, 18q