پیاده روی، شنا و کوهپیمایی بهترین ورزش بعد از درمان آنژیوپلاستی است

۱۳۸۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۰۳ - کد خبر: 21443
پیاده روی، شنا و کوهپیمایی بهترین ورزش بعد از درمان آنژیوپلاستی است
سلامت نیوز: سرپرستار بخش جراحي قلب مركز شهيد رجايي گفت: مبتلايان به عارضه گرفتگي عروق كرونر كه آنژيوپلاستي يا استنت‌گذاري شده‌اند باید خدمات بازتوانی در كلينيك را جدی بگیرند و بهترین  ورزش برای آنان پیاده روی، شنا و کوهنوردی است.
    پیاده روی، شنا و کوهپیمایی بهترین ورزش بعد از درمان آنژیوپلاستی است

علي انصاري‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار نظام پرستاري كشور اظهار كرد: در ايران همچون ساير كشورهاي دنيا كلينيك ناتواني (REHAB) ويژه بيماران قلبي وجود دارد كه در آنجا مشاوران تغذيه، روانشناس، فيزيوتراپ و.... حضور دارند و مجموعه‌اي از مطالب و جزوات آموزشي را ارائه مي‌كنند.

وي ادامه داد: اين تيم براي افراد درمان شده به شيوه با بالن جدول فعاليت مجازي را ترسيم مي‌كنند سپس ضربان قلب و فشارخون فرد ب رروي دستگاه تست ورزش مانتيور مي‌شود.

سرپرستار بخش جراحي قلب مركز شهيد رجايي افزود: نتايج بررسي‌ها نشان داده است افرادي كه همواره از برنامه REHAB استفاده مي‌كنند در شرايط بهتري به لحاظ توانايي قلب و روحيه قرار دارند و با مشاوره هم سطح چربي و قند خون در حد متعادلي نگه‌داشته مي شود.

انصاري‌فر با بيان اينكه فرد پس از آنژيوپلاستي به مدت يك‌ساعت در C.C.U مراقبت مي‌شود، گفت: بيمار پس از دريافت يكسري دستورات دارويي، كنترل پرفيوژنبافتي و ضربان قلب به همراه فشارخون و دريافت آسپيرين و حتي در صورت لزوم استاتين‌ها براي كاهش ميزان چربي خون مرخص مي‌شود.

وي با تاكيد بر ضرورت انجام فعاليت‌هاي ورزشي مجاز براي بيماران آنژيوپلاستي افزود: بهترين و كم‌هزينه‌ترين ورزش براي اين دسته از بيماران پياده‌روي و راه رفتن در استخر كم‌عمق، شنا، واليبال و كوهپيمايي است.

سرپرستار بخش جراحي قلب مركز شهيد رجايي با توصيه به افراد مبني بر مثبت انديشي و دوري از هرگونه اضطراب و تنش يادآور شد: در موارد ترس، خشم و اضطراب هورمون آدرنالين از غدد فوق كليوي ترشح و افزايش ضربان قلب و فشارخون را سبب مي‌شود اين افزايش در موارد ترس سودمند و در عصبانيت و خشم به سيستم فلب و عروق آسيب مي‌رساند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.92247s, 18q