توري سوخته چراغ‌هاي گازي، حاوي مواد راديواكتيو است

۱۳۸۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 21447
توري سوخته چراغ‌هاي گازي، حاوي مواد راديواكتيو است
به گزارش سلامت نیوز كبري كوهستاني در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به نكات ايمني در خصوص سيلندر گاز مايع و و پيك‌نيك اظهار داشت: هرگز سيلندر را نبايد به ‌طور افقي قرار داد و سيلندر نيز نبايد در زيرپله‌ها، نزديك درهاي خروجي، زيرزمين يا محل عبور و مرور قرار داده شود و تا حد امكان سيلندر را در بيرون ساختمان بايد قرار داده شود.

وي افزود: در زمان جابه‌جايي سيلندر از رگلاتور «شير تنظيم فشار» كه روي شير اصلي سيلندر نصب شده است بايد به عنوان دستگيره استفاده نشود.

اين كارشناس امدادي هلال‌احمر تصريح كرد: در زمان تعويض سيلندرها دقت شود تا اتصالات خوب محكم باشند و اگر بوي گاز احساس شد با كف صابون محل نشت را پيدا كرده و براي برطرف كردن نشت اقدام شود.

كوهستاني با بيان اينكه هرگز سيلندر گاز را بر روي زمين به صورت غلتان حركت داده نشود زيرا هر لحظه امكان توليد جرقه و انفجار سيلندر وجود خواهد داشت، گفت: سيلندر در معرض تابش نور خورشيد قرار داده نشود و اگر در ساختمان سيلندر قرار داده مي‌شود حتماً سايبان مناسب براي آن تهيه شود.

وي با اشاره به اينكه مراجعه به مراكز غير مجار شارژ و پر كردن سليندرهاي پيك‌نيك بسيار خطرناك و فاجعه ‌آفرين است، اظهار داشت: به هيچ عنوان از سيلندرهاي گاز و شيلنگ براي رفع گرفتگي فاضلاب ساختمان استفاده نشود زيرا تراكم گازهاي حاصله انفجار ساختمان و تخريب به دنبال دارد.

كوهستاني افزود: قبل از روشن كردن وسايل گاز سوز هميشه افراد مطمئن شوند شعله‌ پخش‌كن يا روشنايي پيك‌نيك روي آن محكم باشد و در نهايت پس از هر شارژ سيلندر پيك‌نيك نسبت به تعويض واشر آن اقدام شود.

اين كارشناس امدادي هلال‌احمر خاطرنشان كرد: توري سوخته شده روشنايي‌ها حاوي مواد راديواكتيو هستند كه در اين راستا نبايد هرگز بدون دستكش اين توري‌ها را تعويض كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.18222s, 18q