حداقل به هشت هزار و 600 روانپزشک نياز داريم

۱۳۸۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۵ - کد خبر: 21451
حداقل به هشت هزار و 600 روانپزشک نياز داريم
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا دکتر " سيد احمد جليلي" در حاشيه بيست و هفتيمن همايش ساليانه و دهمين همايش پياپي انجمن علمي روان پزشکان ايران در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر هزار 400 روانپزشک در ايران داريم درحالي که شمار آنها 10 سال پيش 250 نفر بوده است.
جليلي با اشاره به اين که وجود هزار و 400 روانپزشک در ايران نسبت به جمعيت اين کشور کافي نيست خاطر نشان کرد: دانشگاه هاي کشور در حال تربيت روان پزشک هستند و در اين زمينه جاي نگراني نيست.
وي در مقايسه تعداد روان پزشکان ايران با تعداد اين پزشکان در کشورهاي منطقه گفت: اين شمار قابل قبول است به طوري که در پاکستان فقط 250 روان پزشک ، در مصر شمار برابر با ايران و در ترکيه تعداد روانپزشکان بيشتر و حدود 2500 نفر است.
رييس انجمن روانپزشکان ايران با اشاره به شمار ناکافي روانپزشکان در مقايسه با جمعيت ايران تاکيد کرد: اين مسئله در حال حاضر موضوع نگراني ما نيست زيرا سعي کرده ايم در سال هاي گذشته با گذاشتن دوره هاي بازآموزي براي پزشکان عمومي و ساير تخصص هاي روان پزشکي اين کمبود را جبران کنيم.
جليلي خاطر نشان کرد: بسياري از بيماران روان پزشکي در اولين مراجعه خود به پزشک عمومي مراجعه مي کنند و پزشک عمومي مي تواند موارد خفيف بيماري را درمان کند و موارد سخت تر را به روان پزشک ارجاع دهد.
وي با اشاره به اين که در بيشتر کشورهاي جهان شمار روانپزشکان نسبت به جمعيت کشور کافي نيست افزود: حداقل 25 درصد جامعه در تمام سطح جهان به نوعي اختلالات رواني دارند.
بيست و هفتيمن همايش ساليانه و دهمين همايش پياپي انجمن علمي روان پزشکان ايران صبح سه شنبه در سالن همايش هاي بيمارستان ميلاد افتتاح شد اين همايش تا روز جمعه 5 آذر ادامه دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.29901s, 18q