مبتلايان به آسم و بيماري‌هاي تنفسي از منزل خارج نشوند

۱۳۸۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۵ - کد خبر: 21460
به گزارش سلامت نیوز دكتر مهدي نجمي، رئيس واحد آسم و آلرژي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در گفت و گو با خبرنگار وب‌دا، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: آلودگي هوا، يك عامل تشديدكننده و آغازگر براي بيماري‌هاي آسم و آلرژيك مي‌باشد و اين بيماري‌ها، تحت تأثير عوامل محيطي محرك كه آلودگي هوا جزو اين عوامل محسوب مي‌شود، فعال‌تر مي‌شوند.
وي ادامه داد: افرادي كه مبتلا به آسم و بيماري‌هاي مزمن تنفسي هستند سعي كنند كمتر از منزل خارج شوند و از محيط‌هاي شهري دوري كنند. همچنين در صورت خارج شدن از منزل از ماسك‌هاي مناسب استفاده كرده و توصيه مي‌شود در هنگام آلودگي هوا به مكان‌هاي خوش آب و هوا سفر كنند.
دكتر نجمي با اشاره به اين كه تشديد اين بيماري‌ها در كودكان و افراد مسن مي‌تواند خطرناك باشد، افزود: مسئله آلودگي هوا در كودكان و افراد مسن از اهميت بيشتري برخوردار است و به دليل اين كه ريه آنها از آلاينده‌ها بيشتر تأثير مي‌گيرد، تشديد اين بيماري در آنها بسيار خطرناك است.
وي تصريح كرد: كودكان و افراد مسن مبتلا به آسم و بيماري‌هاي تنفسي، در صورت بروز حمله و تشديد بيماريشان حتماً به پزشك مراجعه كرده و درباره نحوه مصرف داروها با پزشك خود مشورت كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94439s, 18q