راه اندازی نخستین موزه آناتومی کشور در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

۱۳۸۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۷ - کد خبر: 21462
به گزارش سلامت نیوز به نقل از  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان،دکتر ابراهیم اسفندیاری، مدیر گروه علوم تشریحی دانشکده پزشکی دانشگاه در این باره گفت: این موزه نخستین موزه آناتومی کشور است که در سال 1370 در گروه علوم تشریحی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با هدف تسهیل و توسعه آموزش علوم تشریحی افتتاح شد و در حال حاضر  با تغییر و توسعه فضای آن به سبک مدرن بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی در ادامه افزود: موزه آناتومی دانشکده پزشکی به عنوان یک نمایشگاه دائمی برای آموزش آناتومی دانشجویان پزشکی، پیراپزشکی و تحصیلات تکمیلی است .
دکتر ابراهیم اسفندیاری در ادامه با اشاره به این که ، موزه از 2 بخش تشکیل شده است، گفت: در بخش اول نمونه هایی از اعضا و ساختمان بدن انسان است که آناتومی بدن یا مراحل مختلف جنین شناسی دستگاه های بدن را نشان می دهد و بخش دوم موزه با 20 دستگاه کامپیوتر که حاوی آخرین نرم افزارهای مدرن آناتومی، هیستولوژی و جنین شناسی می باشند، تجهیز شده است.
گفتنی است این موزه در فضایی با وسعت 300 متر مربع و هزینه ای بالغ بر 500 میلیون ریال از محل بودجه قطب های آموزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شد
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.3758s, 18q