استفاده از مايعات فراوان در پيشگيري از خشكي چشم مؤثر است

۱۳۸۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 21486
استفاده از مايعات فراوان در پيشگيري از خشكي چشم مؤثر است
سلامت نیوز: يك فوق تخصص قرنيه چشم گفت: استفاده از مايعات فراوان در طول روز در پيشگيري از خشكي چشم مؤثر است اين كار به مرطوب نگه داشتن بافت‌هاي بدن از جمله سطح چشم بسيار كمك مي‌كند.

عليرضا حبيب‌اللهي در گفت‌وگو با فارس مشكلات تغذيه‌اي را در ايجاد خشكي چشم تأثيرگذار دانست و اظهار داشت: كمبود ويتامين A مي‌تواند به موارد شديد و خطرناك خشكي چشم منجر شود.

وي بيان اينكه بسته نشدن پلك‌ها يكي ديگر از عواملي است كه در خشكي چشم نقش دارد، افزود: در صورتي كه به علت مشكلات ساختاري، پلك‌ها درست بسته نشود مقدار تبخير اشك زياد شده و همين امر به خشكي چشم مي‌انجامد؛ علاوه بر اين، وجود مشكلات عصبي كه موجب مي‌شود فرد در حالت عادي كمتر پلك بزند، در ايجاد خشكي چشم تأثير گذار است.

اين فوق تخصص قرنيه چشم، استفاده از لنزهاي تماسي را از ديگر عوامل شايع خشكي چشم دانست و گفت: لنزهاي تماسي مانند يك اسفنج، لايه آبكي اشك را جذب مي‌كند كه همين امر موجب خشكي چشم مي‌شود ضمن اينكه استفاده از لنز تماسي موجب كم ‌شدن حس قرنيه و كاهش پلك زدن شده و در نهايت توليد و پخش اشك در سطح چشم را با مشكل روبه‌رو مي‌كند.

حبيب‌اللهي با بيان اينكه استفاده از مايعات فراوان در طول روز در پيشگيري از خشكي چشم مؤثر است، تصريح كرد: اين كار به مرطوب نگه داشتن بافت‌هاي بدن از جمله سطح چشم كمك مي‌كند.

وي در خصوص پيشگيري از ابتلا به خشكي چشم افزود:‌ توصيه مي‌شود كه افراد در هنگام كار چشمي طولاني مدت به صورت ارادي پلك بزنند همچنين از خيره شدن به صفحه مانيتور، تلويزيون يا كتاب پرهيز كرده و هر 5 تا 10 دقيقه يك بار براي چند ثانيه پلك‌ چشم خود را ببندند.

اين فوق تخصص قرنيه چشم بيان كرد: بهتر است افراد از قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و دود سيگار پرهيز كنند و در محيط‌هاي خشك همچنين در هواي طوفاني حتي‌الامكان از عينك آفتابي يا طبي استفاده كنند.

وي خاطرنشان كرد: در فصول سرد سال كه استفاده از وسايل گرمازا در داخل منازل بيشتر است استفاده از دستگاه بخور براي مرطوب نگه داشتن فضاي اتاق در پيشگيري از خشكي چشم بسيار مؤثر خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.42165s, 18q