استفاده ازچسب‌هاي سفيد کننده وخميردندان‌هاي جرم‌گيرسبب سايش ميناي دندان مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۰ - کد خبر: 21497

به گزارش سلات نیوز به نقل از ایسنا دکتر الهام زاجکاني افزود: استفاده از تراش سطح ميناي دندان براي نصب نگين را عملي نادرست عنوان کرد و اظهار داشت: نصب نگين با استفاده از چسب مخصوص صورت مي‌گيرد که در مواقعي نيز استفاده بيش از اندازه از اين چسب سبب برجستگي نگين و تغيير رنگ محسوس سطح زير آن مي‌شود.

زاجکاني استفاده از چسب‌هاي سفيد کننده دندان، آدامس‌ها و خمير دندان‌هاي جرم‌گير و سفيد‌ کننده را چندان مورد تاييد ندانست و تصريح كرد: اين محصولات با ميزان بالاي اسيد و مواد ساينده کنترل نشده سبب سايش و تحليل جبران‌ناپذير ميناي دندان مي‌شود و در صورت استفاده مداوم ممکن است منجر به بروز حساسيت‌هاي دنداني شود که درمان آن پروسه زمان‌بري است.

اين پزشك متخصص ترميمي و زيبايي، ترميم دندان‌هاي به هم ريخته بدون ارتودنسي را يک عمل محافظه‌کارانه دانست و ابراز کرد: در ترميم دندان‌ها که با استفاده از تراش سطح مينا و مواد کامپوزيت انجام مي‌شود ميزان تراش فقط در سطح ميناست و در صورت نياز به تراش بيشتر تا سطح عاج، مورد به بيمار گوشزد مي‌شود.

وي با تاکيد بر اين که انجام کارهاي ترميمي صرفا در دهاني انجام مي‌شود که بهداشت دهان و دندان در آن رعايت مي‌شود، افزود: به تجربه ثابت شده است که عدم رعايت بهداشت دهان و دندان منجر به شکست کارهايي ترميمي دندان مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
Asal
Salam.dandane jelo oftade va hazineye empilant balast delam nemikhad brij konam lotfan rahnamaem konid mersi
0.12501s, 19q