افزايش حافظه با مصرف تخم‌مرغ

۱۳۸۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۴ - کد خبر: 21500

به گزارش سلامت نیوز احمد رضا درستي مطلق در گفت‌و‌گو با  فارس، افزود: تغذيه مناسب علاوه بر اثر بر عملكرد جسمي، تأثير فوق العاده‌اي بر عملكرد رواني و مغزي انسان دارد.

وي گفت: كمبودهاي تغذيه‌اي مي‌تواند بيماري‌هاي رواني و روحي را ايجاد و يا تشديد كند و به همين ترتيب ناراحتي‌هاي روحي نيز با تأثير بر مقدار دريافت مواد غذايي اثرات جسمي را بر فرد تحميل مي‌كند.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران افزود: بيوتين يا ويتامين B1 از جمله ويتامين‌هايي است كه در تمام مواد غذايي يافت مي‌شود و در صورتي كه غذاي افراد به طور عمدي كمبود داشته باشد، علائم كمبود شامل بي‌حالي شديد، افسردگي و پرخوابي ظاهر مي‌شود.

درستي گفت: منابع غذايي آن از قبيل تخم‌مرغ، جگر، گل كلم، قارچ، موز، هندوانه، توت‌فرنگي، بادام زميني هستند. در سفيده تخم مرغ نپخته ماده‌اي به نام آويدين وجود دارد كه از جذب اين ويتامين جلوگيري مي‌كند و لازمست تخم مرغ بخوبي پخته و سپس مصرف شود.

وي اضافه كرد: تخم مرغ حاوي انواع ويتامين‌هاي گروه B است و براي ارتقاي نيروي حافظه مناسب است و باعث تمركز بهتر حواس مي‌شود. ضمنا بهتر است تخم مرغ با نان سبوس دار خورده شود، زيرا اين نان به فراواني ويتامين‌هاي گروه B را دارا بوده و باعث تقويت قواي ذهني مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.60702s, 18q