بازي‌هاي پرهيجان رايانه‌اي موجب بروز هيجان‌هاي شديد عصبي در نوجواني مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۷ - کد خبر: 21502

به گزارش سلامت نیوز نسيمه نجمي در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: خيره شدن مداوم به صفحه نمايش رايانه موجب مي‌شود كه چشم‌ها به شدت تحت فشار نور قرار مي‌گيرد و فرد دچار عارضه چشمي مي‌‌شود.

وي گفت: نشستن در وضعيت ثابت به مدت طولاني موجب مي‌شود كه ستون فقرات و استخوان‌بنديش دچار اشكال شده و ممكن است، مبتلا به آرتروز شوند.

اين كارشناس بهداشت افزود: احساس سوزش و سفت شدن گردن، كتف‌ها و مچ دست ‌از ديگر عوارض كار ثابت و طولاني مدت بازي با رايانه است. هيجان هميشگي هنگام بازي، بر روي بدن فرد تأثير مي‌گذارد و پي‌آمدهاي منفي نظير فشار خون بالا و مشكلات گوارشي برجا مي‌گذارد.

نجمي با بيان اينكه ابتلاي افراد به چاقي، بيماري مزمن شريان‌هاي قلبي، افزايش فشار خون، ديابت و بيماري التهاب استخوان‌ها و مفاصل از عوارض كار زياد با رايانه است، افزود: بازي‌هاي پرهيجان رايانه‌اي موجب بروز هيجان‌هاي شديد عصبي در نوجواني مي‌شود كه از نظر عصبي ضعيف هستند و براي ابتلا به صرع، آمادگي دارند.

وي اضافه كرد: پوست فرد، در معرض پرتوهايي قرار مي‌گيرد كه از صفحه رايانه پخش مي‌شود و ممكن است باعث عارضه‌هاي پوستي در فرد شود، ايجاد تهوع و سرگيجه در افراد شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.39525s, 18q