هواي تهران در وضعيت بحراني قرار دارد

۱۳۸۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 21508
سلامت نیوز: عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: وضع آلودگي هوا در تهران مناسب نيست و در وضعيت بحراني قرار دارد و مسئولان بايد وضعيت هوا را بدون تعارف به مردم بگويند.

احمد عامري در گفت‌وگو با فارس با بيان اينكه هواي پاك براي ادامه زندگي به صورت لحظه‌اي لازم است اظهار داشت: هواي تهران در طول سال هميشه اين طور نيست ولي در ايامي از پاييز و زمستان به مرز آلوده‌ترينر روزها مي‌رسد و در حال حاضر تهران از نظر آلودگي هوا در شرايط بحراني قرار دارد.

وي افزود: آلاينده‌ها در هوا وجود دارند و به دليل سردي هوا و به خصوص از پوسته جامد زمين بالا نمي‌روند و وقتي اين آلاينده‌ها كه شكل‌هاي مختلفي از گوگرد و غيره هستند در هوا منتشر شوند و نتوانند بالا روند عمل رقيق سازي هوا انجام نمي‌شود و متراكم مي‌شود.

عامري تصريح كرد: متأسفانه 70درصد آلودگي هوا به دليل وسايل نقليه موتوري است و بقيه آنها به كارخانه‌ها و خانه‌ها برمي‌گردد. در حال حاضر غلظت آلاينده‌هاي هوا بسيار بالا رفته و مانند اين مي‌ماند كه 5 دستگاه كاميون در يك فضاي بسته شروع به گاز دادن، كنند.

اين متخصص بهداشت محيط خاطرنشان كرد: در حال حاضر در شرايط وارونگي هوا قرار داريم و مسئولان وضعيت موجود را بدون تعارف به مردم بگويند. هواي تهران وضعيت خوبي ندارد به خصوص كه تهران شرايط گودي و كاسه‌‌مانند دارد.

وي اضافه كرد: افراد سالمند، بچه‌ها و زنان باردار همچنين افرادي كه مشكلات قلبي، ريوي و بيماري‌هاي خاص دارند بهتر است در اين روزها در منزل بمانند و اگر بيماران اين كار را نكنند نوعي خودكشي محسوب مي‌شود.

عامري توصيه كرد: افرادي كه مي‌توانند با وسايل نقليه عمومي تردد كنند ماشين‌هاي تك‌سرنشين بيرون نياورند همچنين مسئولان نيروي انتظامي بايد جلوي ماشين‌هاي دودزا به خصوص كاميون‌ها و ميني‌بوس‌ها را بگيرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.90562s, 18q