افرادي که از مصرف محصولات لبني پرهيز مي‌کنند، مکمل کلسيم دريافت کنند

۱۳۸۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 21514
افرادي که از مصرف محصولات لبني پرهيز مي‌کنند، مکمل کلسيم دريافت کنند
سلامت نیوز: يك متخصص تغذيه اظهار كرد: تحمل نکردن لاکتوز شايع‌ترين نوع تحمل کربوهيدرات است که در تمام گروه‌هاي سني ديده مي‌شود در نتيجه کمبود لاکتوز (آنزيم هضم کننده قند شير) سوء هضم و عدم تحمل لاکتوز را ايجاد مي‌کند.

دکتر احمدرضا درستي در گفت وگو با  ايسنا ، گفت: در اين افراد لاکتوز به گالاکتوز و گلوکز هيدروليز نمي‌شود از قسمت فوقاني روده کوچک عبور كرده و وارد کولون مي‌شود و در آنجا در اثر تخمير باکتريايي به اسيدهايي چرب کوتاه زنجيره و گازهاي دي اکسيد کربن و هيدورژن تبديل مي‌شود.

وي در خصوص درمان‌هاي تغذيه‌اي در اين افراد گفت: اشخاصي که از مصرف محصولات لبني پرهيز مي‌کنند، بايد مکمل کلسيم دريافت کنند. همچنين بايد برچسب ترکيبات را به دقت بخوانند البته در اشخاص داراي کمبود لاکتاز، يک رژيم کاملا عاري از لاکتوز ضروري نيست و بيشتر افراد داراي سوء هضم لاکتوز مي‌توانند مقدار 12-6 گرم لاکتوز را بدون بروز علايم عمده مصرف کنند. به ويژه بهتر است لبنيات همراه وعده‌هاي غذايي و يا به فرم پنير و يا محصولات لبني تخميري (از جمله ماست) خورده شود.

دکتر درستي تاکيد کرد: تعداد زيادي از بزرگسالان مبتلا به عدم تحمل لاکتوز، اگر در طي هفته‌هاي متعدد به تدريج شير را وارد رژيم غذايي خود کنند در نهايت مي‌توانند به مقادير متوسط به شير عادت کنند و ميزان 12 گرم لاکتوز (يک ليوان شير) و يا حتي بيشتر از آن را تحمل کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97563s, 18q