شسشتن مکرر دست ها از ابتلاء به سینوزیت جلوگیری می کند

۱۳۸۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 21516
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت دکتر اورنگ ایلامیبا بیان این که سینوزیت یک بیماری التهابی است که یک یا چند سینوس اطراف بینی را درگیر می کند،افزود: در اکثر موارد این بیماری  به علت عفونت ایجاد می شود.
وی با تاکید بر این که عوامل آلرژیک نیز می تواند باعث سینوزیت شود؛ اظهار داشت: یکی از فرم های شایع،فرم حاد بیماری است که به دلیل تشخیص مشکل آن ارزیابی و درمان آن نیزنیاز به دقت و تجربه بیشتری دارد.
این متخصص بیماری های عفونی یادآور شد: از نظر فراوانی و همه گیر شناسی فرم ویروسی سینوزیت6 تا8بار در سال در اطفال و دو الی سه بار در افراد بزرگسال ممکن است اتفاق بیفتد.
ایلامی عنوان کرد: اکثر موارد این بیماری در فصول پاییز و زمستان اتفاق می افتد و عواملی از جمله آلرژی، شنا ، انسداد بینی به علت پولیپ و جسم خارجی و همچنین تومور از عوامل زمینه ساز آن است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه ضعف ایمنی، اشکالات ساختاری در مجاری هوایی فوقانی و اختلال در پاکسازی مخاطی  نیز در ابتلای فرد به سینوزیت نقش دارند گفت: ویروس ها از علل مهم ابتلای فرد به سینوزیت است که برای پیشگیری توصیه می شود فرد از تماس با سطوح آلوده به ترشحات تنفسی، خودداری و در جهت حفظ حقوق دیگران  هنگام سرفه و عطسه از دستمال استفاده کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.86084s, 18q