سازمان ملل از توقف سرايت ويروس HIV خبر داد

۱۳۸۹/۰۹/۰۶ - ۱۲:۱۵ - کد خبر: 21524
سازمان ملل از توقف سرايت ويروس HIV خبر داد
 به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا به گفته اين سازمان، نشانه‌هاي جديدي مبني بر كاهش اين بيماري همه‌گير وجود دارد اما طرد و تبعيض اجتماعي هنوز براي حدود 33 ميليون مبتلاي به ايدز مشكل ايجاد مي‌كند. سال گذشته 6/2 ميليون تن به مبتلايان اين بيماري اضافه شدند كه اين ميزان 20 درصد كاهش را از زمان اوج سرايت بيماري در سال 1999 نشان مي‌دهد. در سال 2009، 8/1 ميليون مبتلا به بيماري‌هاي مرتبط به ايدز مردند كه اين ميزان در سال 2004، 1/2 ميليون تن بود.

در اين گزارش آمده‌است: نسبت درمان با استفاده از داروهاي ضد ويروسي از ميزان 700 هزار تن در سال 2004 به بيش از پنج ميليون تن در سال 2009 افزايش داشته است. منطقه صحراي آفريقا هنوز بالاترين آمار مبتلايان جديد 70 درصد را داراست، اما ميزان ابتلا در آفريقاي جنوبي، زامبيا، زيمباوه و اتيوپي در حال كاهش است. اين در حالي‌است كه در اروپاي شرقي و آسياي مركزي آمار مبتلايان جديد به ايدز و بيماري‌هاي مربوط به آن افزايش ناگهاني داشته ‌است.

ميشل سيديب، مدير اجرايي دفتر برنامه مشترك ايدز سازمان ملل گفت: ما با اقدامات جسورانه و انتخاب هوشمندانه در حال شكستن اين خط سير همه‌گيري ايدز هستيم. اكنون چالشي كه ما با آن روبرو هستيم سرعت بخشيدن به اين پيشرفت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57956s, 18q