فواید خاص هلو برای سلامتی مردان

۱۳۹۶/۰۳/۲۱ - ۱۱:۳۲ - کد خبر: 215309
فواید خاص هلو برای سلامتی مردان

سلامت نیوز-*دکتر لادن گیاهی: هلو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها است و با بیماری‌هایی مانند انواع خاصی از سرطان و بیماری‌های قلبی مبارزه می‌کند. همچنین هلو برای کاهش مشکلات باروری مردان مفید است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، بر اساس نظریات طب چینی، بافت نرم این میوه برای درمان التهاب حاد معده بسیار مناسب است.

از پوره هلو پخته برای درمان سرفه‌های خشك استفاده می‌شود.

مصرف منظم هلو به نرم شدن ریه و روده‌ها کمک می‌کند.

از هسته هلوی رنده شده برای تقویت جریان خون استفاده می‌شود و تصور می‌شود باعث كاهش تومورها و فیبروز رحم می‌گردد.

رنگ هلو‌ ترکیبی از آلفا و بتاکاروتن، بعلاوه بتاکریپتوزانتین است.

150 گرم هلو 8 درصد از نیاز روزانه بالغین را به فیبر تامین می‌کند، بیشتر این فیبر از نوع محلول است که به حفظ سطح پایین کلسترول کمک می‌کند.

فواید خاص هلو


هلو و فشار خون بالا

غالباً افزایش فشار خون تا قبل از ابتلا به بیماری قلبی و یا بروز سكته با علائم و یا نشانه‌های خاصی همراه نیست و بنابراین تشخیص داده نمی‌شود.

كاهش وزن اضافه و افزایش پتاسیم رژیم غذایی به كاهش فشار خون کمک می‌کند.

از آنجا كه مصرف هلو موجب افزایش دریافت پتاسیم می‌شود، مصرف آن برای مبتلایان به این عارضه مفید است.


هلو، سرطان و بیماری قلبی

از آنجا كه هلو غنی از آنتی اکسیدان‌های كاروتن، فلاونوئیدها و ویتامین C است، بنابراین می‌تواند نقش مهمی در مبارزه با بیماری‌های قلبی و انواع خاصی از سرطان داشته باشد.

با مصرف منظم هلو، موادمغذی موجود در این میوه می‌توانند در مراحل مختلف از بروز بیماری مداخله کنند و در مبارزه با بیماری مفید باشند.

هلو و ناباروری مردان

مطالعات نشان می‌دهند كه دریافت مكمل 500 میلی‌گرم ویتامین C، دو بار در روز برای مردانی كه مشكلات باروری دارند مفید است.

در آزمایش‌های کلی انجام شده بر روی کیفیت اسپرم، نشان داده شده است که تنها ظرف یك هفته بعد از مصرف مكمل ویتامین C، اثر مثبتی در تعداد اسپرم‌ها، تحرك و طول عمر آنها داشت.

به طوریکه تعداد اسپرم‌های فاقد حركـت از 37 درصد به 14 درصد كاهش یافت و این میزان بعد از 4 هفته به 11 درصد رسید و در مقابل، بر تعداد اسپرم‌های آزاد افزوده شد.

برنامه‌های غذایی که میوه‌های غنی از ویتامین C، مانند هلو، به طور منظم در آنها گنجانده می‌شوند به حفظ سطح ویتامین C در بدن کمک می‌کنند.

مشاهده شده است كه مصرف مقادیر زیاد ویتامین C خصوصاً برای افراد سیگاری كه در معرض خطر رادیكال‌های آزاد قرار دارند بسیار حائز اهمیت است؛ در این افراد، دریافت روزانه 250 میلی‌گرم ویتامین C، از طریق گنجاندن میوه‌هایی مانند هلو در برنامه غذایی، تعداد اسپرم‌ها را به میزان 24 درصد و تحرك آنها را تا 18 درصد افزایش می‌دهد.


هلو و بیماری لثه

خونریزی لثه و شل شدن دندان‌ها از علائم اولیه كمبود ویتامین C هستند.

نتایج حاصل از تحقیقات نشان می‌دهند كه بیماری‌های لثه در افرادی كه دریافت ویتامین C پایینی دارند سه و نیم برابر بیشتر از افرادی است كه به میزان كافی ویتامین C دریافت می‌كنند.

از آنجا كه یك هلو متوسط حاوی 34 میلیگرم ویتامین C است بنابراین، منبع بسیار خوبی برای افزایش دریافت این ویتامین خواهد بود.

* متخصص تغذیه

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.1401s, 19q