شيردادن عامل پيشگيري از سرطان سينه در زنان است

۱۳۸۹/۰۹/۰۶ - ۱۵:۴۱ - کد خبر: 21541
شيردادن عامل پيشگيري از سرطان سينه در زنان است
سلامت نیوز: عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت: شيوع سرطان سينه در زناني كه شير نمي‌دهند بيشتر است و شير دادن يك عامل پيشگيري از سرطان سينه به حساب مي‌آيد.

عبدالجليل كلانتر هرمزي در گفت‌وگو با  فارس اظهار داشت: يكي از عوامل پيشگيري از سرطان سينه در زنان شير دادن به نوزاد است زيرا طبق تحقيقات و كتب مرجع علم پزشكي شيوع اين سرطان در زناني كه شير نمي‌دهند بيشتر است.

وي گفت: ‌از ديگر عواملي كه در شيوع سرطان سينه در زنان در تحقيقات علم پزشكي مستند شده است بحث ژنتيك و عوامل ارثي است كه در اين نوع سرطان در بين قشر زنان مطرح است.

كلانتر هرمزي با بيان اينكه آنچه بسيار مهم است مراجعه به موقع زنان براي شناسايي سرطان سينه براي درمان به موقع است، افزود: خوشبختانه شناسايي به موقع سرطان سينه باعث درمان حتمي مي‌شود و بيمار نيز مي‌تواند بدون هيچ دغدغه‌اي از عمر طبيعي برخوردار شود.

*زنان بايد نحوه معاينات بدني خود را فرا گيرند

رئيس بيمارستان 15 خرداد به علامت شايع سرطان سينه در زنان از جمله توده‌ها و گره‌هاي غيرطبيعي در سينه زنان اشاره كرد و گفت: زنان بايد هر هفته و هر ماه به خصوص براي آگاه سازي از شيوع بيماري سرطان سينه، بدن خود را معاينه كنند تا از وجود هر نوع گره يا توده غيرمعمولي در سينه‌هاي خود اطلاع يابند؛ شناسايي قطعي و اعلام سرطان سينه فقط با معاينه مكرر پزشك و گرفتن نمونه برداري قابل تشخيص است.

اين فوق تخصص جراحي پلاستيك ادامه داد: زنان به هيچ وجه نبايد از سرطان سينه هراس داشته باشند زيرا سرطان سينه جزو سرطان‌هاي قابل درمان محسوب مي‌شود ولي بايد با معاينات مرتب درمان سريع سرطان سينه به موقع صورت پذيرد تا عمليات درمان توسط كادر پزشكي نيز به سهولت انجام شود.

كلانتر‌ هرمزي خاطرنشان كرد: شير دادن تنها عامل علمي و تحقيقاتي در زمينه پيشگيري از شيوع سرطان سينه در زنان به حساب مي‌آيد و مجرد و متأهل بودن زنان به هيچ وجه مصداق علمي در اين مورد نيست زيرا ممكن است برخي از زنان متأهل باشند ولي شير ندهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.70452s, 18q