بازرسی بدون اطلاع قبلی از بانک های خون

۱۳۸۹/۰۹/۰۶ - ۱۵:۴۶ - کد خبر: 21543
به گزارش سلامت نیوز  دکتر صدیقه امینی معاون فنی و کنترل کیفی سازمان انتقال خون با اعلام این خبر گفت: میزان درخواست روزانه توزیع خون و فرآورده ها به بانک خون بیمارستان ها در مستندات موجود در واحدهای پخش خون و نرم افزارهای مستقر در پایگاه های انتقال خون وجود دارد و قابل ارزیابی است. البته راه صحیح و مورد اعتماد پایش و نظارت برای تسهیل درخواست خون و فرآورده ها، استفاده از نرم افزارهای ویژه بانک خون بیمارستانی است. این نرم افزارها سفارش و در خواست خون از پایگاه های انتقال خون و مراکز درمانی را در هنگام مراجعه به این مراکز دریافت کرده و فرآورده هایی که برای آنان منظور شده و آماده است را در اختیارشان قرار می دهد.
وی افزود: سازمان انتقال خون بر اين باور است كه نياز بيمار به خون و فرآورده‌خوني بي هيچ نگراني مي بايست، تأمين شود. بنابراين نيازي به مراجعه همراهان بيمار به بانك خون بيمارستان و يا پخش خون مراكز انتقال خون نيست.
امینی در خصوص فرآيند درخواست خون و فرآورده خوني از سوي مراكز درماني اظهار داشت:
براي درخواست خون لازم است که ابتدا فرم درخواست از سوي پزشک معالج برحسب بیماری پر شده، اطلاعات درخواستی تکمیل و ضمن مهر و امضا به بانک خون بیمارستان ارسال شود. در بانک خون تمامي درخواستها جمع آوری شده و در یک فرم واحد به واحد پخش پایگاه انتقال خون آن شهر ارسال می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12124s, 18q