هيچ كرم يا قرصي نمي‌تواند پوست صورت را جوان كند

۱۳۸۹/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۶ - کد خبر: 21555
هيچ كرم يا قرصي نمي‌تواند پوست صورت را جوان كند
به گزارش سلامت نیوز محسن نراقي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: متأسفانه تبليغات در مورد كرم‌هاي جوان‌سازي صورت و قرص‌هاي ويژه اين كار در ماهواره‌ها به شدت زياد شده است كه مبناي علمي ندارد و صرفاً براساس انگيزه‌هاي تجاري تبليغ مي‌شود.

وي افزود: اثبات كارايي هر محصول بهداشتي و دارويي بايد ابتدا در مجامع علمي معتبر انجام و بعد اعلام شود اما متأسفانه به دليل اينكه افراد مي‌خواهند هر روشي را تجربه كنند تا به بي‌اثر بودن آن پي ببرند، اين تبليغات وجود دارد.

نراقي گفت: اين محصولات نه تنها مفيد نيستند بلكه ضررهايي هم دارند لذا مردم بايد دقت كنند كه روش‌هاي درماني خود را از متخصصان مورد تأييد كسب كنند و كرم‌ها و قرص‌هاي جوان‌سازي صورت مورد تاييد ما نيست.

وي اضافه كرد: در روش‌هاي جوان‌سازي صورت 2 نوع روش جراحي و غير جراحي وجود دارد كه هر دو روش هم قابل انجام است و روش‌هاي غيرجراحي نيز در حال حاضر معمول است اما توسط متخصصان بايد تجويز شود.

رئيس مركز تحقيقات راينولوژي كشور يادآور شد: متاسفانه در اين كرم‌ها و قرص‌هاي تبليغي ماهواره‌اي موادي به عنوان نگهدارنده استفاده مي‌شود كه موجب عوارض پوستي مي‌شود.

وي گفت: مهمترين اصل براي جوان نگه داشتن پوست صورت پيشگيري از آفتاب و عدم مصرف سيگار است كه مورد دوم مي‌تواند پوست صورت را چند سال پير كند. همچنين تغذيه مناسب، نوشيدن مقدار زيادي آب، جلوگيري از استرس‌هاي زياد و مصرف ميوه‌ها و سبزيجات كافي در جوان نگه داشتن پوست تاثير بسزايي دارد.

نراقي ادامه داد: كرم‌هاي جوان‌سازي صورت و دستگاه‌هاي كوچك كننده بيني كه تبليغات ماهواره‌اي آن به شدت افزايش يافته است گمراه كننده هستند و سبب فريب‌خوردن افراد مي‌شود اما مردم بايد بدانند كه اين موارد و دستگاه‌ها جنبه علمي ندارد و هيچ كرم يا قرصي نمي‌تواند كار جوان‌سازي صورت را به صورت علمي انجام دهد.

وي افزود: كرم‌هاي ضد آفتاب مي‌توانند در پيشگيري از پير شدن پوست موثر باشند اما متاسفانه كرم‌هاي تبليغي گاهي اوقات عوارض زيادي دارد و لازم است مردم درباره آن تحقيق كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.60001s, 19q