نخستين سايت ارتباط مستقيم بيماران ديابتي با متخصصان راه‌اندازي شد

۱۳۸۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 21600
به گزارش سلامت نیوز مرضيه معطري در گفت‌وگو با خبرنگار نظام پرستاري كشور با بيان اينكه براي اين كار نرم‌افزار تحت وب طراحي شد، اظهار كرد: تاکنون اطلاعات ويژه بيماران ديابتي بر روي سايت بارگذاري شده است.

وي وجه تمايز اين سايت با ديگر وب سايت‌هاي بيماران ديابتي را امكان برقراري ارتباط بيمار با پزشك، پرستار و متخصص تغذيه برشمرد و افزود: بيمار مي‌تواند سؤالات خود را در زمينه تغذيه، مصرف انسولين، ميزان فعاليت در سايت وارد  یا از طریق ایمیل ارسال سپس پاسخ را از متخصص مربوطه دريافت كند.

اين عضو هيئت علمي دانشكده پرستاري شيراز افزود: براي جلوگيري از بروز بسياري از اشتباهات فرد مبتلا به ديابت بايد با ورود اطلاعات شخصي به عنوان عضو پذيرفته شوند.

معطري ادامه داد: بيماران در صورت كسب اطلاعات آموزشي بيشتر درباره ديابت مي‌توانند به پايگاه اطلاع‌رساني به نشاني www.diabetes- edu.ac.ir مراجعه كنند.

وي با بيان اينكه پيش از اين فضاي وب سايت اينترنت از خارج كشور گرفته شده بود، گفت: اما به علت كمبود اعتبار هم‌اكنون اين سايت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي شيراز است و فعاليت سايت محدود‌تر شده است.

اين عضو هيئت علمي دانشكده پرستاري شيراز ادامه داد: در صورت تامين اعتبار لازم امكان ارائه خدمات بيشتری نظير ايجاد تالار گفت‌وگو و چت‌روم بين پزشك و بيمار هم وجود دارد.

به گفته وی، هم اکنون به علت کسری اعتبار این سایت تا حدی غیرفعال شده است که امیدواری با حمایت های مالی مسئولان این سایت برای بیماران دیابتی سراسر کشور سودمند باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15605s, 18q