73 درصد معتادان كشور شاغل هستند

۱۳۸۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۶ - کد خبر: 21610
به گزارش سلامت نیوز به نقل از  فارس ، مصطفي محمدنجار در دومين همايش سازمان‌هاي مردم‌نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر كه امروز در تالار علامه اميني دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: امام خميني (ره) با تكيه بر ارزش‌هاي اسلام، انقلابي را با كمك مردم و مشاركت‌هاي جمعي تشكيل داد كه منجر به بيرون رفتن يك نظام طاغوتي از كشور شد.

وي افزود: با تشكيل نظام جمهوري اسلامي ايران، لرزه بر اندام مستكبران جهان افتاد و آنها براي از بين بردن اين نظام، طرح‌هاي مختلفي را پياده‌ كردند كه مهمترين آن، 8 سال دفاع مقدس بود اما جمهوري اسلامي ايران در مقابل مستكبران تا دندان مسلح، ايستادگي كرد و توانست پيروز شود.

محمدنجار با بيان اينكه مستكبران از الگو شدن جمهوري اسلامي ايران در سراسر جهان و منطقه ناراحت هستند، گفت: اين افراد براي از بين بردن ناراحتي‌ها و نااميد شدن از طرح‌هاي جنگ سرد به طرح‌هاي جنگ نرم روي آوردند. اين جنگ بسيار پيچيده است و جوانان را تهديد مي‌كند.

وزير كشور با اشاره به اينكه جوانان ايراني اكثر قله‌هاي موفقيت را فتح كرده‌اند، بيان داشت: ايران اسلامي در حال حاضر هشتمين كشور فضايي جهان است و اين موفقيت با فكر و تخصص دانشمندان جوان ايراني تحقق يافته است؛ پرتاب ماهواره اميد به فضا يكي از موفقيت‌هاي جوانان ايراني است.

وي ادامه داد: دشمن هنگامي كه پيشرفت‌هاي ايران را مي‌بيند، نگران مي‌شود و براي جلوگيري، عرفان‌هاي كاذب و ترويج الكل و مواد مخدر را در بين جوانان طراحي مي‌كند.

نجار گفت: در افغانستان 8 هزار تُن مواد مخدر توليد مي‌شود كه از اين مقدار 2 هزار تُن در كشورهاي مختلف كشف و مصرف مي‌شود؛ يك هزار تُن نيز در ايران وارد مي‌شود كه 500 تُن مواد نيز در كشور مصرف مي‌شود كه جاي سؤال دارد كه حدود 500تُن ديگر به كجا مي‌رود.

دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان كرد: كشورهايي كه امكانات پيشرفته و ادعاي مبارزه با مواد مخدر را دارند به چه علت زمين‌هاي كشت مواد مخدر را در اين منطقه از بين نمي‌برند و اقدام به توليد مواد مخدر صنعتي مي‌كنند.

وي به نقش خانواده در جامعه‌اي سالم اشاره كرد و گفت: خانواده سالم، جامعه سالم را تشكيل مي‌دهد و اگر سلول جامعه كه همان خانواده است، سلامت و پاك باشد قطعاً جامعه‌اي سالم نيز خواهيم داشت.

وزير كشور اصل ايجاد اعتياد را بي‌اعتقادي و بي‌ديني دانست و بيان كرد: امروز در يك جنگ خاموش به سر مي‌‌بريم و بايد براي پيروزي در اين جنگ، آگاهي داشته و آماده مبارزه شويم.

محمد نجار با بيان اينكه در حوزه درمان و مقابله با مواد مخدر 28 درصد توسط دولت و 68 درصد توسط سازمان‌هاي مردم نهاد كمك مي‌شود، گفت: سازمان‌هاي مردم نهاد نقش مهمي را در ريشه‌كن كردن مواد مخدر در كشور دارند و تاكنون نيز فعاليت‌هاي خوبي در اين زمينه داشته‌اند.

دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: سال گذشته بودجه سازمان‌هاي مردم نهاد 800 ميليارد تومان بود كه امسال اين ميزان به يك ميليارد و 650 ميليون تومان رسيد.

وي با بيان اينكه مجردي و بي‌شغلي دليل گرايش به اعتياد نيست، گفت: تحقيقات نشان مي‌دهد كه 73 درصد از معتادين شاغل هستند و 68 درصد معتادان، متاهل هستند.

محمد نجار تأكيد كرد: سازمان‌هاي مردم نهاد مي‌توانند بازوي نظام جمهوري اسلامي ايران باشند و در ارتقاي سطح خانواده‌ها اميد به آينده و خودباوري فعاليت كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.47661s, 18q