توقف و معکوس شدن روند گسترش اچ آی وی در جهان

۱۳۸۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۰ - کد خبر: 21620
توقف و معکوس شدن روند گسترش اچ آی وی در جهان
سلامت نیوز : متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:
سال آینده با سی امین سالگرد همه گیری ایدز مصادف خواهد بود. این امر مهم، به ما فرصت تامل و تجدید نظر در تصمیم گیری هایمان می دهد.
طی سه دهه گذشته، ایدز باعث مرگ  و رنج های ناگفته شده است. اما درهمین سال ها روايت دیگری نیز فاش شده که ضمن آن جامعه جهانی با اشتیاق متحد گشته تا اقدامی برای نجات زندگی ها صورت دهد .این تلاش ها موجب تغییرات واقعی در سراسر جهان گرديده است.
در حال حاضر افراد کمتری به عفونت اچ آی وی مبتلا می شوند. میلیون ها نفر به درمان اچ آی وی دسترسی پیدا کرده اند. زنان بیشتری قادرند از ابتلای فرزندانشان به اچ آی وی جلوگیری کنند، منع سفر به خیلی از کشورها برای افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند برداشته شده است، و شفقت و شناخت حقوق بشر به آرامی جایگزین انگ می شود.
این حرکت با تعهد و همبستگی به دنیا کمک می کند بر همه گیری ایدز فائق آيد. ما بالاخره به نخستين بخش از ششمين آرمان توسعه هزاره یعنی توقف و آغاز معکوس کردن روند گسترش اچ آی وی دست يافته ايم. ما باید به ترسيم مسیر جدید و روشن پیش رو تداوم بخشيم.
هدف مشترک ما واضح و روشن است: دسترسی همگانی به خدمات پیشگیری، درمان، مراقبت و حمایت از اچ آی وی. ما همچنین باید روشی اتخاذ کنیم تا واکنش به ایدز پایدار بماند.
اجازه دهيد با گذشت سه دهه ازاین بحران، دیدگاهمان را به نیل به "سه صفر" معطوف داريم   یعنی به صفر رساندن بروز عفونت های جدید اچ آی وی، به صفر رساندن تبعیض و به صفر رساندن مرگ های ناشی از ایدز. در این روز جهانی ایدز، اجازه دهيد متعهد شويم به اتفاق تلاش کنيم تا این دیدگاه برای تمامی مردم جهان محقق شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14437s, 18q