هواي آلوده تاثيرات نامطلوبي در بدن مبتلايان به «دوشن» دارد

۱۳۸۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۳۷ - کد خبر: 21624
سلامت نیوز: پزشك انجمن حمايت از بيماران مبتلا به ديستروفي نسبت به تاثيرات نامطلوب آلودگي هوا در بيماران مبتلا ديستروفي طيف «دوشن» هشدار داد و توصيه كرد كه مبتلايان به اين بيماري در شرايط هواي آلوده حتما از ماسك‌هاي مناسب استفاده كنند.

دكتر آذر معنوي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: بيماري «دوشن» در سنين كودكي فرد را مبتلا مي‌كند و زماني كه فرد به سن بلوغ مي‌رسد ناچار بايد از ويلچر استفاده كند. به علت استفاده اين بيماران از ويلچر، حجم ريه آنها كاهش يافته و به علت ضعف ماهيچه‌ها، شكل قفسه سينه تغيير مي‌يابد. به اين ترتيب معمولا درجات مختلف مشكلات تنفسي در اين بيماران مشاهده مي‌شود.

وي با بيان اين كه هواي آلوده سبب ايجاد فشار بيشتري بر بدن مبتلايان به بيماري «دوشن» مي‌شود، افزود: از آنجا كه ماهيچه‌هاي مبتلايان به اين بيماري از قدرت لازم برخوردار نيستند، هواي آلوده ايجاد فشار بيش از حد به بدن اين افراد را سبب مي‌شود. همچنين اكسيژن رساني به بافت‌ها با اختلال مواجه شده و ممكن است اين بيماران به خستگي زودرس و تنگي نفس دچار شوند.

اين عضو انجمن حمايت از بيماران ديستروفي گفت: هرچند مبتلايان به «دوشن» معمولا به دليل شرايط فيزيكي نامناسب و محدوديت حركت اغلب در منزل هستند اما توصيه مي‌شود اين بيماران تا حد امكان از منزل خارج نشوند و در صورت خروج از منزل حتما از ماسك‌هاي مناسب استفاده كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.00215s, 18q