آرايشگاه‌هاي زير‌زميني تهديدي جدي براي رشد بيماري ايدز است

۱۳۸۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۰ - کد خبر: 21629
آرايشگاه‌هاي زير‌زميني تهديدي جدي براي رشد بيماري ايدز است
سلامت نیوز: معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان گفت: وجود 60 درصد از آرايشگاه‌هاي زيرزميني و غير‌‌رسمي در اصفهان، تهديدي جدي براي افزايش بيماري ايدز در اين استان به شمار مي‌رود.

كمال حيدري امروز در گفت‌وگو با  فارس در اصفهان اظهار داشت: بسترهاي ناموزون در جامعه براي رشد بيماري ايدز وجود دارد كه سبب نگراني شده است.
وي با اشاره به اينكه آمار بيماري ايدز در زنان رو به افزايش است، ادامه داد: يكي از راه‌هاي انتقال ايدز، وجود آرايشگاه‌ها و دندانپزشكي‌هاي غير‌مجاز است كه بايد در اين زمينه به طور جدي برخورد شود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان خاطرنشان كرد: بيماري ايدز بيشتر در سنين جواني و نوجواني در محدوده 15 تا 35 سال بروز مي‌كند در حالي كه تنها 16 درصد از اين گروه نسبت به بيماري ايدز اطلاع دارند.
وي تصريح كرد: نا‌آگاهي نزديك به 84 درصد از جوانان نسبت به بيماري ايدز خطري جدي محسوب مي‌شود كه بايد برنامه‌ريزي اصولي و دقيقي را براي آموزش و اطلاع‌رساني اين دسته از افراد انجام گيرد.
حيدري افزود: در حال حاضر در بخش مداخلات بهداشتي بيماري ايدز قرار داريم و بايد با بررسي جايگاه كنوني اصفهان، اعضاي هيئت علمي و اجرايي بهداشتي را گرد هم آوريم و با كمك رسانه‌ها زمينه آموزش را براي اقشار مختلف مردم فراهم كنيم.
وي ادامه داد: در گذشته بيماري ايدز بيشتر در بين معتادين تزريقي مشاهده مي‌شود در حالي كه امروزه با تهديد موج سوم اين بيماري كه از طريق راه‌هاي جنسي است، به دنبال كنترل اين بيماري از اين راه هستيم.
وي اضافه كرد: با وجودي كه تهديد انتقال بيماري ايدز از روابط جنسي محافظت نشده وجود دارد اما هنوز در ايران و اصفهان انتقال از طريق معتادين تزريقي بيشتر وجود دارد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان بيان داشت: از چند سال گذشته طرحي به منظور آموزش نوجوانان و جوانان اصفهان نسبت به بيماري ايدز با كمك چند دستگاه دولتي اجرايي كرديم كه نتايج قابل توجهي به دست آمد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56056s, 18q