مهم‌ترين ضعف در برنامه‌هاي كنترل ايدز، آموزش همگاني و اطلاع‌رساني است

۱۳۸۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۳۰ - کد خبر: 21638
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت دكتر مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت، درمان وآموزش پزشكي با بيان اين مطلب گفت: در بين برنامه‌هاي اجرا شده براي كنترل، پيشگيري و مبارزه با ايدز عمده‌ترين ضعفي كه مشاهده مي‌شود بحث اطلاع‌رساني جامع و كامل به آحاد جامعه است.
وي افزود: البته خوشبختانه با آگاهي بخشي‌‌هايي كه تاكنون انجام شده مردم دريافته‌اند كه از بيماري ايدز نبايد بترسند بلكه بايد با آن مقابله كنند و اين اگرچه پيشرفت كمي نبوده ولي هنوز هم ناكافي است و بايد اطلاع‌رساني‌ها را گسترش داد.
وي به عدم دسترسي جوانان و نوجوانان به اطلاعات در زمينه چگونگي مواجهه با بيماري ايدز اشاره كرد و اظهار داشت: پوشش دارويي و گسترش بيمه‌ها و افزايش دسترسي به درمان بايد گسترش يابد.  
وي اجراي برنامه كاهش آسيب را نمونه يك برنامه موفق اجرا شده در زمينه مبارزه با ايدز دانست و گفت: برنامه‌هاي جامع اول، دوم و سوم مبارزه با ايدز كه با تأسيس كلينيك‌هاي مثلثي و مشاوره‌اي و مراكز گذري همراه بود بايد با تمام توان ادامه يابد.
وزير بهداشت با اشاره به 128 كلينيك مثلثي ايجاد شده در زندان‌ها و 169 كلينيك مثلثي در سطح كشور، اظهار داشت: در سفر به مناطق مختلف كشور شاهد نيازهاي روزافزون مردم به وجود چنين كلينيك‌هايي هستيم و در اين راستا بايد علاوه بر سازمان‌ها و نهادهاي مختلف بخش خصوصي هم فعال شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.27526s, 18q