آلودگي هوا باعث ايجاد چهره اي خسته و کدر در افراد مي شود

۱۳۸۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 21640
به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ايرنا از انجمن متخصصين پوست ايران، دکتر محمد گلشني با بيان اين مطلب گفت: سلول هاي اپيدرم (لايه سطحي) هر 28 روز يک بار بازسازي کاملي انجام مي دهند. در صورت نارسايي اکسيژن به اين سلول ها ، اثرات نامطلوبي از جمله کدري و خستگي در پوست بدن به ويژه در صورت و گردن و دست ها به جا گذاشته مي شود.
وي با هشدار به افرادي که از لوازم آرايشي به ميزان بالا استفاده مي کنند گفت: آرايش کردن به ويژه آرايش غليظ در هواي آلوده اثرات نامطلوبي در روند تکثير و بازسازي سلول هاي اپيدرم به همراه دارد.
گلشني توصيه کرد: استفاده از پاک کننده هاي غير صابوني با PH اسيدي سازگار با پوست که به syndet Bar معروف است، به حفظ سلامت و شادابي پوست بدن کمک مي کند.
وي افزود: اين پاک کننده ها در مقايسه با صابون هاي جامد و مايع علاوه بر امکان استفاده مکرر در طول شبانه روز به دليل سازگاري، چربي هاي طبيعي پوست را کمتر برداشته و اثرات خشکي پوست و تحريکي کمتر خواهد داشت.
دبير انجمن پوست ايران استفاده از کرم هاي درماني تجويزه شده از سوي پزشکان ، همچنين مصرف کرم ضد آفتاب و کرم هاي مرطوب کننده پوست را در روزهاي آلودگي هوا مورد تاکيد قرار داد.
وي گفت:بعد از بازگشت به منزل و پس از شستشوي سريع پوست، حتما از مرطوب کننده پوست هاي خشک و يا چرب استفاده شود.
وي يادآور شد: استحمام و شستشوي موها با شامپوهاي معمولي به صورت روزانه براي حذف آلاينده هاي هوا و محيط زيست از مهمترين نکات بهداشتي در روزهاي آلودگي هواست که به نشاط و شادابي پوست و موها کمک فراواني مي کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.67549s, 18q