مصرف ماهي در پيشگيري از خشكي پوست در فصل سرما موثر است

۱۳۸۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۶ - کد خبر: 21652
مصرف ماهي در پيشگيري از خشكي پوست در فصل سرما موثر است
سلامت نیوز:عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز گفت: مصرف ماهي و مواد غذايي حاوي امگا 3 در پيشگيري از خشكي پوست در فصل سرما موثر است.

دكتر سيما رسايي در گفت‌وگو با  ايسنا اظهار داشت: با فرا رسيدن فصل سرما، بسياري از افراد به خشكي پوست و اگزما مبتلا مي‌شوند كه مي‌توان با رعايت برخي موارد ساده و حفظ چربي پوست از خشكي بيش از حد و يا اگزما پيشگيري كرد.

وي افزود: ‌به افراد داراي پوست خشك توصيه مي‌شود در فصل سرما، فواصل استحمام را بيشتر كنند، زيرا استحمام روزانه و استفاده بيش از حد از مواد شوينده مانند صابون موجب تشديد خشكي پوست مي‌شود.

رسايي تصريح كرد: استفاده از روغن‌هاي مرطوب‌كننده در هنگام استحمام نيز در پيشگيري از خشكي پوست موثر است و به افرادي كه پوست بيش از حد خشك دارند، توصيه مي‌شود هنگام استحمام از روغن‌هاي مرطوب‌ كننده بدن استفاده كنند.

اين متخصص پوست و مو خاطرنشان كرد: استفاده از كرم‌هاي مرطوب كننده داراي مجوز از وزارت بهداشت پس از استحمام نيز در پيش‌گيري از خشكي پوست در فصل سرما موثر است. افراد مبتلا به اگزماي پوستي بايد هميشه مراقب رطوبت پوست خود باشند و پس از استحمام از كرم‌هاي مرطوب كننده استفاده كنند.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز بيان كرد:‌ انتخاب شوينده متناسب با نوع پوست نيز بسيار مهم است و افراد داراي پوست خشك بايد از صابون و مواد شوينده مخصوص پوست‌هاي خشك استفاده كنند. استفاده از مواد شوينده قليايي موجب تشديد خشكي پوست و اگزما مي‌شود.

رسايي با بيان اين ‌كه استفاده از بخاري موجب كاهش رطوبت فضاي خانه مي‌شود، گفت: توصيه مي‌شود در فصل سرما و در كنار استفاده از بخاري و وسايل‌ گرمازا فضاي خانه به گونه‌اي مرطوب نگه داشته شود. استفاده از دستگاه بخور در اين زمينه توصيه مي‌شود.

وي افزود: مصرف مواد غذايي حاوي اسيدهاي چرب امگا 3 در پيش‌گيري از كاهش رطوبت پوست و ابتلا به اگزما موثر است و به افراد داراي پوست خشك توصيه مي‌شود در فصل سرما از مواد غذايي دريايي مانند ماهي بيشتر استفاده كنند.

اين متخصص پوست و مو تصريح كرد: ‌بايد به اين نكته توجه كرد كه اگزماي پوستي تنها با استفاده از مواد مرطوب‌كننده درمان نمي‌شود و اين بيماري نياز به درمان دارويي دارد و به افراد مبتلا به اگزما توصيه مي‌شود به پزشك مراجعه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12013s, 19q