تماس طولاني مدت با نور خورشيد باعث فرسودگي موها مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۳۷ - کد خبر: 21658
تماس طولاني مدت با نور خورشيد باعث فرسودگي موها مي‌شود
سلامت نیوز: يکي از مهمترين علل فرسودگي موها تماس طولاني مدت با نور خورشيد است که به سرعت موجب ايجاد شکستگي و خراب شدن موها مي‌شو‌د.

دکتر محمدعلي نيلفروش زاده رئيس مرکز تحقيقات پوست وسالک در گفت‌وگو با  ايسنا گفت: تابش اشعه خورشيد باعث ايجاد راديکال هاي آزاد در ساقه مو مي‌شود که شبکه پروتئيني را تغيير داده و باعث خراب شدن موها مي‌شوند.

وي افزود: براي جلوگيري از اين مساله بايد هنگام کار در زير آفتاب از کلاه استفاده شود و از فرآورده‌هاي ضد آفتاب مخصوص مو استفاده كرد.

دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران در خصوص صاف کردن موهاي فر و فر کردن موهاي صاف نيز اين کار را باعث شکستن پيوندهاي گوگردي موها دانست و يادآور شد: در نتيجه اين کار موها قدرت خود را از دست مي دهند و به راحتي مي شکنند به علاوه پس از انجام اين کار قدرت موها قابل برگشت نيست و آسيب وارد شده به آن قسمت از ساقه مو دائمي خواهد بود.

اين متخصص بيماري‌هاي پوست و مو در مورد بي رنگ کردن موها نيز گفت: براي اينکه بتوان موها را بي رنگ (دکلره) کرد و يا رنگ جديدي در آن به وجود آورد بايد به جدار مو نفوذ کنند و عمل خود را انجام دهند و اين کار معمولا با استفاده از مواد مخربي نظير آب اکسيژنه صورت مي گيرد بنابراين پس از رنگ کردن دائمي موها نبايد توقع داشته باشيم که موها حالت و قوام قبلي را داشته باشند همچنين موها سست و شکننده مي شوند و درخشش خود را از دست مي دهند به علاوه الکتريسيته ساکن باعث حالت نگرفتن موها مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.62704s, 19q