غيبت دانش‌آموزان داراي مشكل تنفسي بعد از تعطيلات آْلودگي هوا بلامانع است

۱۳۸۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 21659
غيبت دانش‌آموزان داراي مشكل تنفسي بعد از تعطيلات آْلودگي هوا بلامانع است
سلامت نیوز: مديركل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزاني كه مشكل تنفسي دارند در روزهاي پيش رو و بعد از تعطيلي دو روزه اين هفته، در صورت تشديد بيماري‌ مي‌توانند تا بهبودي كامل به مدرسه مراجعه نكنند و با هماهنگي مديريت مدرسه مشكل درسي براي آنها به وجود نمي‌آيد.

حسن ضياءالديني در گفت‌وگو با  فارس اظهار داشت: دانش‌آموزان خصوصاً آن گروهي كه مشكل تنفسي دارند به جزء در موارد خاص از منزل خارج نشوند.

وي ادامه داد: طبق دستورالعمل بيماري‌هاي خاص، دانش‌آموزاني كه مشكل تنفسي دارند در روزهاي پيش رو و بعد از تعطيلي دو روزه اين هفته، در صورت تشديد بيماري‌ مي‌توانند تا بهبودي كامل به مدرسه مراجعه نكنند و با هماهنگي مديريت مدرسه مشكلي براي آنها به وجود نمي‌آيد.

مديركل دفتر سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي وزارت آموزش و پرورش افزود: به علت آلودگي هوا، دانش‌آموزان در مناطق مركزي شهر كه آلودگي آن نسبت به ديگر نقاط شهر بيشتر است، تجمع نكنند و سفر درون شهري هم به اين نقاط نداشته باشند.

ضياءالديني تصريح كرد: دانش‌آموزاني كه به دلايلي مجبور به خارج شدن از منزل هستند، حتماً از ماسك‌هاي استاندارد استفاده كنند چرا كه ماسك مانع وارد شدن هواي آلوده به دهان و رسيدن آسيب به بدن و دستگاه تنفسي آنها مي‌شود.

وي بيان كرد: دانش‌آموزان علاوه بر كمتر خارج شدن از منزل بايد بهداشت فردي را نيز رعايت كنند و استفاده از ماسك‌هاي تميز و يك بار مصرف را در برنامه روزانه خود قرار دهند چرا كه اين اقدام مهم سهم بسزايي در حفظ سلامتي آنها دارد.

مديركل دفتر سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: براي حفظ سلامتي، استفاده از لبنيات و نوشيدني‌هاي مقوي هميشه توصيه شده است ولي در شرايط كنوني دانش‌آموزان بايد اين دسته از مواد خوراكي را بيشتر از گذشته مصرف كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20908s, 18q