ارائه لایحه استخدام پرستاران را در قالب دو فوريتي به مجلس

۱۳۸۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۰۳ - کد خبر: 21663
ارائه لایحه استخدام پرستاران را در قالب  دو فوريتي به مجلس
سلامت نیوز: رييس كل سازمان نظام پرستاري گفت: با رايزني‌هاي انجام شده با نايب رييس مجلس شوراي اسلامي و برخي از اعضاي كميسيون بهداشت، قرار است استخدام پرستاران را در قالب طرحي دو فوريتي در مجلس مطرح كنيم.

غضنفر ميرزابيگي در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: در جلسه تصميم‌گيري استخدام 23 هزار پرستار در مجلس، اطلاعات نماينده دولت كه در حقيقت نماينده معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري است، اشتباه بود و همين اطلاعات مبناي قضاوت آنان درباره استخدام پرستاران شد.

وي افزود: بنا براعلام نماينده دولت، نسبت پرستار به تخت در حال حاضر 7/2 است در حالي كه در بهترين وضعيت نسبت پرستار به تخت 5/1 يا 7/1 است كه اين رقم در مناطق محروم 3/0 در طول 24 ساعت به ازاي هر تخت بيمارستاني است.

وي با اشاره به تبعات كمبود پرستار در كشور اظهار كرد: در حال حاضر به علت تناسب نداشتن نسبت پرستار به تخت، امور مختلفي به همراهان بيماران سپرده مي‌شود و همين امر باعث مشكلاتي مانند درگيري پرستاران با همراهان بيمار مي‌شود كه در نهايت نارضايتي بيماران را در پي دارد.

رييس كل سازمان نظام پرستاري با بيان اينكه شوراي عالي نظام پرستاري در حال حاضر به شدت تحت فشار پرستاران سراسر كشور است، تاكيد كرد: اين موضوع به استناد قانون و دستور رييس جمهور براي پرستاران غيرقابل پذيرش است كه چرا هنوز مساله مربوط به استخدام آنان هنوز حل نشده است. ما نيز در شوراي عالي نظام پرستاري به عنوان يك پل ارتباطي بايد بين حاكميت و جامعه پرستاري ارتباط لازم را برقرار و طوري عمل كنيم كه به نفع مصالح كشور باشد.

ميرزا بيگي درباره رايزني‌هاي سازمان نظام پرستاري با مسئولان كشوري اظهار كرد: با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و رياست جمهوري رايزني‌هايي انجام داده‌ايم البته در اين مدت برخي از افرادي كه خواهان اجرا نشدن قانون هستند، گزارشات ضد و نقيضي را به مسئولان داده‌اند به گونه‌اي كه موضوعاتي مانند ميزان نياز وزارت بهداشت به پرستار، امكان تفكيك استخدام 23 هزار پرستار از برنامه پنجم توسعه، پرداخت اضافه‌كاري به پرستاران را با هم مخلوط كرده و به مسوولان ارايه داده‌اند، در نتيجه در حال حاضر برخي مسئولان اطلاعات كافي و دقيقي درباره استخدام پرستاران ندارند.

وي تاكيد كرد: رييس جمهور دو بار به صراحت اعلام كردند كه دستور استخدام پرستاران و تامين هزينه‌هاي آن را به معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري داده‌اند. ايشان سه بار به نامه‌هاي ما پاسخ كتبي داده‌اند و حداقل پنج بار در اين زمينه به صورت كتبي به معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري و معاونت توسعه سرمايه انساني رياست جمهوري دستور داده‌اند ولي نمي‌دانم كه چرا اين دستورات هنوز به نتيجه نرسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72733s, 18q