آغاز درمان ايدز با تعيين سطح ايمني 350 از فردا در كشور

۱۳۸۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۳۵ - کد خبر: 21666
آغاز درمان ايدز با تعيين سطح ايمني 350 از فردا در كشور
سلامت نیوز: رئيس سومين سمينار سراسري ايدز از آغاز بازنگري درمان بيماران مبتلا HIV از فردا (10 آذر) با تعيين سطح ايمني بدن(cd4) در حد 350 خبر داد.

به گزارش فارس مسعود مرداني در سومين سمينار سراسري ايدز اظهار داشت: برگزاري اين سمينار در راستاي جامع نگري درمان بيماري HIV صورت مي‌پذيرد زيرا با وجود افزايش 30 درصدي درمان HIV در جهان هنوز تعداد كثيري از بيماران HIV‌ دچار مشكلات درماني هستند.

وي افزود: 29 سال پيش كه بيماري HIV به دليل مردان همجنس‌باز آمريكايي كشف شد جوي در دنيا حاكم شد كه درمان HIV به هيچ وجه امكانپذير نيست ولي خوشبختانه امروز با گذشت 3 دهه از طول عمر بيماري HIV‌ شاهد درمان اين بيماري در دنيا هستيم.

مرداني اظهار داشت: بيماري HIV‌ در نتيجه رفتار پرخطر افراد صورت مي‌پذيرد و متعاقباً اين افراد هستند كه اين بيماري‌ را انتخاب مي‌كنند و متأسفانه بيشترين مشكل در درمان و همچنين شيوع اين بيماري در كشورهايي كه درآمد سالانه پايين و متوسط دارند، است.

وي گفت: طبق آخرين اخبارها 33.4 ميليون نفر در دنيا مبتلا به بيماري HIV‌ هستند كه نسبت به آمار دو سال قبل كه 37 ميليون نفر بودند شاهد كاهش آمار در اين زمينه هستيم. برخي كشورها مانند هند براي به دست آوردن بودجه‌هاي درماني جهاني بيشتر متأسفانه در سالهاي گذشته آمارهاي نادرستي از بيماران HIV‌ اعلام كرده است.

مرداني با بيان اينكه از تعداد 33.4 ميليون بيمار HIV‌ در حال حاضر 15 ميليون نفر تحت درمان قرار گرفته‌اند تصريح كرد: متأسفانه 80 درصد بيماران مبتلا به ايدز از بيماري خود به هيچ عنوان اطلاع ندارند.

وي اظهار داشت: متأسفانه همسايگان كشورمان همچون افغانستان و عراق به هيچ وجه آماري از تعداد بيماران HIV خود ندارند و ايران برنامه‌هاي بسيار خوبي در راستاي پيشگيري و درمان HIV‌ دارد.

مرداني افزود: نيم تا يك درصد مبتلايان به HIV‌ در جهان متعلق به ايران است و در مجموع 56 درصد مبتلايان زير 25 سال و 16درصد زير 15سال هستند.

رئيس سومين سمينار سراسري ايدز اظهار داشت: ابتلاي خانم‌ها به HIV‌ در ايران در حال افزايش است و سن مبتلايان نيز در كشور در حال كاهش است.در اين راستا افزايش HIV به دليل استفاده از قرص‌هاي روانگردان بسيار مهم است.

مرداني با بيان اينكه بر اساس تخمين و اطلاعات سازمان جهاني بهداشت ايران داراي 90 تا 110 هزار مبتلا به شيوع HIV ثبت نشده است، گفت: در درمان‌هاي مبتلايان HIV بايد با درمان مؤثر هر فرد بيمار به طور متوسط 160 ماه به زندگي خود ادامه دهد.

وي از آغاز بازنگري جديد درمان HIV از فردا 10 آذر با تعيين سطح ايمني(cd4) بيمار خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر بيماران كشور با تعيين cd4 در حد 250 درمان مي‌شوند در حالي كه در آمريكا اين سطح با سطح cd4 در حد 500 است كه در اين راستا از فردا (10 آذر) با بازنگري جديد بيماران HIV اين درمان بايد با تعيين cd4 در حد 350صورت پذيرد.

مرداني با اشاره به اينكه درمان و پيشگيري از بيماري‌ HIV در جهان 25 بيليون دلار بودجه احتياج دارد، خاطرنشان كرد: در اين راستا دولتمردان كشورهاي دنيا مي توانند تأثير به سزايي در پيشگيري و درمان اين بيماري با اختصاص هزينه‌هاي مناسب داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.68197s, 18q