مصرف كرم ضد آفتاب و مرطوب كننده در روزهاي آلوده توصيه مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 21670
سلامت نیوز: دبير انجمن پوست و مو هشدار داد: آرايش كردن به ويژه از نوع غليظ آن در هواي آلوده شهرها، اثرات سوئي در روند تكثير و بازسازي‌هاي سلولهاي اپيدرم به همراه دارد.

به گزارش ايسنا، دكتر محمد گلشني ايران با اعلام اين خبر گفت: ميزان بالاي غلظت مونواكسيد كربن و دود حاصل از سوخت‌هاي فسيلي علاوه بر تاثيرات زيانبار قلبي و ريوي موجب اختلال در كاركرد سلولهاي پوست و ايجاد چهره‌هاي غيرشاداب و كدر در افراد مي‌شود.

وي با اشاره به اين كه سلولهاي اپيدرم (لايه سطحي) هر 28 روز يكبار بازسازي كاملي انجام مي‌دهند، افزود: در صورت نارسايي اكسيژن به اين سلولها، شاهد اثرات سوء در پوست بدن به ويژه صورت، گردن و دستها خواهيم بود.

دكتر گلشني با هشدار به افرادي كه در اين روزها از لوازم آرايشي با ميزان بالا استفاده مي‌كنند، توصيه كرد: با تهيه پاك كننده‌هاي غيرصابوني با PH اسيدي سازگار با پوست كه به Syndet Bar معروفند (از داروخانه‌ها) به حفظ سلامت و شادابي پوست بدن خود كمك كنند. اين پاك كننده‌ها در مقايسه با صابون‌هاي جامد و مايع علاوه بر امكان استفاده مكرر در طول شبانه روز به دليل سازگاري چربي‌هاي پوست از جمله سرآميدها را كمتر برداشته و اثرات خشكي پوست و تحريكي كمتر خواهند داشت.

دبير انجمن پوست ايران استفاده از كرم‌هاي تجويز شده از سوي پزشكان همچنين مصرف كرم ضد آفتاب و كرمهاي مرطوب كننده پوست را در روزهاي آلودگي هوا مورد تاييد قرار داد و گفت: هموطنان پس از بازگشت به منزل، در پي شستشوي سريع حتما از مرطوب كننده پوست‌هاي خشك يا چرب استفاده كنند.

وي در پايان گفت: استحمام و شستشوي موها با شامپوهاي معمولي به صورت روزانه جهت حذف آلاينده‌هاي هوا و محيط زيست از مهمترين نكات بهداشتي در ايام آلودگي هوا است كه به نشاط و شادابي پوست و موها كمك فراواني مي‌كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.59566s, 19q