دانش‌آموزان در هواي آلوده ماسك‌هاي مورد تأييد وزارت بهداشت را استفاده كنند

۱۳۸۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۰ - کد خبر: 21677
به گزارش سلامت نیوزاسماعيل زماني در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص مضرات آلودگي هوا اظهار داشت: دي‌ اكسيد نيتروژن، دي‌ اكسيد گوگرد و مونوكسيدكربن از جمله گاز‌هاي بسيار خطرناكي هستند كه افزايش آنها بر روي پوست، مو، چشم و ريه اثرات بسيار مخربي دارد.

وي ادامه داد: در حال حاضر هواي شهر تهران به علت افزايش اين گازها بسيار آلوده است و مردم تهران خصوصاً دانش‌آموزان، براي خارج شدن از منزل، مسائل ايمني را در زمينه سلامت خود و ديگران رعايت كنند.

اين متخصص بيماري‌هاي داخلي افزود: به افراد و دانش‌آموزان توصيه مي‌شود كه حدالأمكان از منزل خارج نشوند ولي اگر براي انجام كار و تحصيل از منزل خارج شدند، حتماً از ماسك‌هاي مورد تأييد وزارت بهداشت استفاده كنند و توجه داشته باشند كه ماسك‌ها تنها براي استفاده در يكي دو ساعت مفيد است و نمي‌توانند در طول روز از آن استفاده كنند.

زماني تصريح كرد: از آنجايي كه دانش‌آموزان دستگاه تنفسي حساستري دارند، خانواده‌ها و مسئولان مدارس بايد در زمينه حفظ سلامتي آنها با رعايت قوانين و انجام اقدامات ضروري تلاش بيشتري داشته باشند.

وي بيان كرد: دانش‌آموزاني كه مدرسه نزديك منزلشان است، زماني كه از مدرسه خارج شدند، بدون توقف به سمت خانه حركت كنند و آنهايي كه سرويس دارند، راننده سرويس شيشه‌ها را بالا بكشد تا هواي آلوده به داخل نفوذ نكند.

اين متخصص بيماري‌هاي داخلي با اشاره به اينكه خانواده‌ها موقتاً ورزش و به ‌خصوص كوهنوردي را كنار بگذارند، خاطرنشان كرد: به خانواده‌ها سفر به مناطق خوش آب ‌و هوا در اين ايام توصيه مي‌شود چرا كه دور بودن از محيط آلوده بهترين پيشگيري و مناسب‌ترين درمان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.37602s, 18q